Těžká obhajoba mistrovského titulu? Kometa kocovinu mít nebude | iSport.cz
Vladimír Vůjtek
12. září 2017 • 17:50

Těžká obhajoba mistrovského titulu? Kometa kocovinu mít nebude

TOP VIDEA
Sparta - České Budějovice: Čolič srazil Kozáka, sudí penaltu nepíská Sparta - České Budějovice: Čolič srazil Kozáka, sudí penaltu nepíská
Kometa Brno - Mountfield HK: Zaťovič zkompletoval hattrick a rozhodl, 3:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Zaťovič zkompletoval hattrick a rozhodl, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každý rok se na startu sezony probírá mistrovská kocovina. Naskočí obhájci titulu do ligy stejně dobře, nebo se budou trápit? Komety Brno se kocovina podle mého týkat nebude. Stejně jako nebyla před rokem znát na Liberci. Také zvládl základní část a znovu hrál o titul. Kometa má velice zkušené mužstvo, z loňska připravené, bude patřit k lídrům soutěže.Obecně si myslím, že dnes už mistrovské kocoviny až tak nehrozí. Že by měl tým málo času na přípravu, nebo mu chyběla motivace. Kdepak. Sezona končí brzy, je dost času se připravit. Spíš je to vždy otázka, jak je mančaft složený. Jestli po titulu odejde hodně hráčů, nebo zůstane kádr pohromadě, případně posílí. A v Kometě klíčoví hráči zůstali – Erat, Němec, Čiliak, Krejčík, Hruška... Odešel vlastně jenom Kvapil a toho jsou schopni nahradit.

Další věc je, že ani fanoušci Kometu doma nepustí k nějaké laxnosti. Nedovolí jí něco vypustit, pořád se tam musí jet naplno. Na druhou stranu je pravda, že obhájit titul se v extralize nikomu nepodařilo od roku 2007, kdy se to povedlo Spartě. To je ale dáno vyrovnaností ligy. Znovu je tady pět, šest týmů, které mohou titul získat. Každý z nich. Když bude mít v dané chvíli formu, trochu štěstí a hlavně jej v play off podrží gólman. Útok na titul teď vyhlásil i hradecký Mountfi eld. A po dvou kolech je bez bodu. Faktem je, že hrál s kvalitními soupeři, v Liberci (0:3) a doma s Brnem (2:4). Nula je teď sice v tabulce zkraje hodně vidět, ale hodnotit se musí až někdy k patnáctému kolu. Tam už to udělá nějaký obrázek.

Hradec nebyl alibistický, vyhlásil dopředu za cíl titul, ale podle mého tím svoje hráče trochu dostal pod tlak. Ano, jsou tam zkušení borci – Bednář, Koukal, Graňák, ale i tak vám nevyjdou jeden, dva zápasy a může nastat poněkud pesimistická nálada.

Složitější to mají Hradečtí i v tom, že třeba zrovna v porovnání s Kometou měli v kádru hodně změn. Vezměte si fotbal. Ve Spartě i ve Slavii měnili hodně hráčů a taky jim to nešlape, jak si sami představovali. Chce to určitý čas. V hokeji je 52 kol dlouhých, opravdu rozhodovat se začne kolem Vánoc. Tam už bude klíčové, jak se kdo seřadí v tabulce.

To platí i pro nováčka z Jihlavy. Začali sympaticky, ovšem v rozjezdu mají všichni plno sil. A ti co nemají kádr tak zkušený, tak to nahrazují bojovností a silou. Tu teď všichni mají. U těchto týmů je třeba počkat do listopadu, jak se s tím srovnají.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud