Doležal k Dvořákovi: Mám koule na rekordy? Snad vidí, že jsem se snažil | iSport.cz
Romana Barboříková
9. srpna 2018 • 11:29

Doležal k Dvořákovi: Mám koule na rekordy? Snad vidí, že jsem se snažil

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BERLÍNA | Nenápadně se posouval pořadím, až z toho bylo nakonec osmé místo a nový osobní rekord 8067 bodů. Desetibojaři Janu Doležalovi k tomuto výkonu pomohla i přítomnost jeho velkého vzoru Romana Šebrleho. „Psychicky mě jako můj idol nakopnul, hodil jsem si osobák v oštěpu, u kterého byl,“ rozplýval se dvaadvacetiletý atlet. A okomentoval i vyjádření Tomáše Dvořáka, že dnešní desetibojaři nemají koule na to dělat velké body.Po českém smutku, kdy během středečního večera na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně nepostoupili Zuzana Hejnová ani Pavel Maslák a Radek Juška skončil ve finále dálkařů poslední, byl konečně alespoň trochu důvod k radosti. Desetibojař Jan Doležal ukázal svůj všestranný talent a v soutěži, ve které zvítězil domácí závodník Arthur Abele (8431 bodů), vybojoval osmé místo a zároveň si vylepšil osobní rekord z 8033 z letošního června na 8067 bodů.

„Z tohohle šampionátu budu odjíždět nadmíru spokojený. Přijížděl jsem papírově jako jeden z těch horších a ze třiceti lidí jsem byl nakonec osmý. Nemůžu být nespokojený. Můžu říct, že jsem byl osmý v závodě, kde byl Kevin Mayer (úřadující mistr světa v Berlíně nedokončil – pozn. red.), to je super, ne? Mám velkou radost. Sice jsem zase dělal chyby, ale ještě se musím naučit závodit a v každé disciplíně vydolovat to, co se mi povedlo jen v pár,“ vyprávěl spokojeně juniorský mistr Evropy z roku 2015.

K dobrým výkonům mu pomohla i přítomnost stále aktuálního evropského rekordmana Romana Šebrleho , který byl druhý den desetibojařských soutěží přímo na stadionu a snažil se Čechům pomoci svými radami. „Dozvěděl jsem se až v průběhu dne, že tady je. S trenérem jsme mu zkusili zavolat, jestli by neměl chvilku, a on si ji udělal. Za to jsem mu strašně vděčný,“ vyprávěl Doležal.

Spokojený Jan Doležal si vytvořil osobní rekordSpokojený Jan Doležal si vytvořil osobní rekordFoto AP Photo/Michael Sohn

„Dával mi nějaké technické rady. Mně šlo spíš o to, že tam byl. A pro mě jako kluka, ne ještě žádného velkého desetibojaře, to je... Prostě když vám radí bývalý světový rekordman, teď už teda jenom evropský rekordman, je to skvělé. Je to můj největší idol. Co k tomu říct. To člověka posune. I když by člověk nechtěl, tak musí hodit osobák,“ dodal ještě ke svému osobnímu rekordu v oštěpu (62,67 m).

Doležal patří k nové nadějné české desetibojařské generaci. Ovšem jeden z jejich předchůdců, rovněž bývalý světový rekordman a nyní šéftrenér národního atletického týmu Tomáš Dvořák je skeptický, že by z této generace mohl vzejít další rekordman. „Vím, že aktuálně máme minimálně tři chlapy, Adama Sebastiana Helceleta , Jirku Sýkoru a Honzu Doležala, kteří mají potenciál dělat velké body. Jenže na to nemají koule,“ řekl pro web Bezfrazi.cz.

Doležal je ale přesvědčený, že mu to časem vyvrátí. „Myslím, že to v sobě mám. Ale má pravdu, že ještě nemám koule na to některé věci dělat tak na sto procent, jako jsem udělal jenom pár tady. Ale snad vidí, že jsem se snažil, udělal jsem pro to maximum, co šlo a já mám teď svědomí čistý.“

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud