MS atletika 2019 | NEJ hvězdy: Boltův klon i ten, který skočí na hranu pískoviště | iSport.cz
27. září 2019 • 04:40

NEJ hvězdy MS v atletice: Boltův klon i ten, který skočí na hranu pískoviště

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
 • Jaké hvězdy se představí na světovém šampionátu v atletice? Jaké hvězdy se představí na světovém šampionátu v atletice?FOTO: Koláž iSport.cz

  Hvězdy chybět nebudou. Do Dauhá se sjíždí elita atletického světa, která poměří od pátku síly v rámci světového šampionátu. Kteří sportovci jsou největším tahákem a komu fanoušci dávají největší šance na medaile?

 • CHRISTIAN COLEMAN (USA)

  Americký sprinter Christian Coleman (23 let) bude největší hvězdou 58. ročníku Zlaté tretry Ostrava.

  Disciplíny: 100 metrů, 200 metrů

  Hlavní kandidát na trůn nejrychlejšího muže světa. Vicemistr světa z Londýna opanoval loňské tabulky stovky a časem 9,81 z Prefontaine Classic vede i ty letošní. Na šampionát ale málem nejel kvůli zmatené kauze, při níž třikrát minul dopingovou kontrolu. Nakonec ale na MS může a bude se snažit stát se z korunního prince králem stovky.

 • JUAN MIGUEL ECHEVARRÍA (Kuba)

  Dálkařský fenomén Juan Miguel Echevarría nezklamal! V Ostravě suverénně vyhrál

  Disciplína: dálka

  Chlapík s něčím, co předváděl Bolt. Echevarría umí z čistého nebe předvést výkon, který fascinuje. Vloni ve Stockholmu pobavil dalekým skokem na hranu pískoviště. Od té doby se spekuluje, jestli může útočit na světový rekord Mikea Powella (895) a na metu devíti metrů. Při nedávném vítězství v Curychu, kde po veleskoku 865 centimetrů ukázal dva daleké přešlapy, se zdá, že ano.

 • NOAH LYLES (USA)

  Americký sprinter Noah Lyles se raduje z výhry na Diamantové lize v Bruselu ze závodu na 200 metrů

  Disciplína: 200 metrů

  Asi nejlíp odpovídá představě Boltova klonu. Umí i stovku, ale miluje především dvoustovku, na niž se tentokrát soustředí. Letos je kromě těsné porážky od Michaela Normana v Římě suverénní. Nejlepší světový čas 19,50 z Lausanne zvoní.

 • SIFAN HASSANOVÁ (Nizozemsko)

  Etiopská běžkyně Sifan Hassanová

  Disciplíny: 1500 metrů, 5000 metrů

  Etiopská běžkyně s nizozemským pasem je letos v životní formě a stejně jako na MS v Londýně se pokusí o double na 1500 a 5000 metrů. Před dvěma lety z toho byl jen bronz na pětce. Letos ale Hassanová už překonala evropské rekordy na 3000 a 5000 metrů a v Monaku pak v čase 4:12,33 minuty zaběhla světový rekord na míli.

 • KARSTEN WARHOLM (Norsko)

  Karsten Warholm byl v Curychu nedostižný

  Disciplína: 400 metrů překážek

  Jestli je někdo horká hvězda dnešních dnů, je to on. Na MS v Londýně pobavil vítězným vytřeštěným výrazem v cíli a od té doby nechává třeštit oči ostatní. Letos už třikrát posunul evropský rekord a časem 46,92 se v Curychu dostal na druhé místo historie. Už jen 14 setin zbývá ke světovému rekordu Kevina Younga z Barcelony 1992.

 • DINA ASHEROVÁ-SMITHOVÁ (Británie)

  Dina Asher-Smithová na mítinku Diamantové ligy

  Disciplíny: 100 metrů, 200 metrů

  Před rokem se stala sprinterskou královnou mistrovství Evropy v Berlíně, kde vyhrála stovku i dvoustovku. A letos chce uspět i na globální scéně. Na stovce je po triumfu v Diamantové lize favoritkou. A na dvoustovce taky, zvlášť poté, co suverénní Bahamka Shaunae Millerová-Uibová disciplínu neobsadila.

 • ABDERRAHMAN SAMBA (Katar)

  Katarský překážkář Abderrahman Samba

  Disciplína: 400 m překážek 

  Tvář šampionátu, ač letos hodně bolavá. Než začala Warholmova show, byl to vloni Sambův tanec. Jeho asijský rekord činil parádních 46,98. Na začátku sezony ještě v kvalitním čase vyhrál v Šanghaji, ale pak se odmlčel kvůli zranění. Kromě Warholma ho čeká souboj s Američanem Raiem Benjaminem, jenž v Curychu doběhl sice za Norem, ale taky pod 47 sekund.

 • SYDNEY McLAUGHLINOVÁ (USA)

  Američanka Sydney McLaughlinová zvítězila v běhu na 400 metrů překážek v čase 52,85, Zuzana Hejnová jako nejlepší Evropanka skončila čtvrtá

  Disciplína: 400 metrů překážek

  Dvacetiletá rostoucí megastar světové atletiky. Už v sedmnácti závodila na olympiádě v Riu, na profesionální okruh ale vletěla až letos a hned září. Vítězství ve finále Diamantové ligy v Curychu je předzvěst. Krajanka Dalilah Muhammadová letos překonala světový rekord, McLaughlinová je další v pořadí.

 • MUTAZ ESSA BARŠIM (Katar)

  Výškař Baršim bude závodit v Třinci

  Disciplína: výška

  Další domácí hrdina před pár lety vážně usiloval o světový rekord, bude obhajovat titul světového šampiona z Londýna. Hlavně mu ale půjde o velký comeback po loňském zranění kotníku. Letos zatím vystoupal jen na 227 centimetrů. Pokud však bude fit, má znovu šanci.

 • SHAUNAE MILLEROVÁ-UIBOVÁ (Bahamy)

  Shaunae Millerová-Uibová překonala na Zlaté tretře světový rekord

  Disciplína: 400 metrů

  Má své starosti. Před dvěma lety na MS v Londýně z pokusu o double na 200 a 400 metrů vytěžila jen bronz na dvoustovce. Letos se rozhodla soustředit na čtvrtku, což dává při tvrdé konkurenci Salwy Eid Naserové z Bahrajnu logiku. Už ale prosí organizátory OH v Tokiu o změnu programu, aby za rok zase vyzkoušela oba závody.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud