MS atletika 2019 | Irena Šedivá první finále nechápala. Nestresuj se, radila Špotáková | iSport.cz
Martin Hašek
1. října 2019 • 13:00

Nestresuj se, radila Špotáková Šedivé. Ta první finále MS nechápala

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Kladno - České Budějovice: Bitka! Na Kladně se to servalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z DAUHÁ | Je to rok, co finálovou účastí zařídila rodičům svatbu. Odměna, kterou oštěpařka Irena Šedivá dostala od tatínka za loňský postup do finále mistrovství Evropy, už se chystá na 9. října. Ale ještě předtím přijde další finále. Šedivá si ho v pondělí v Dauhá vybojovala při své první účasti na světovém šampionátu. „A myslím, že svatba na pár let dopředu stačí jako odměna, takže letos zatím nic,“ usmívá se.Když se tahle dívka objeví na velkém závodě, dávejte si pozor. Před rokem na ME v Berlíně prošla Irena Šedivá až do užšího finále. Letos se blýskla na Evropských hrách v Minsku, kde poprvé v kariéře překonala 61 metrů, i na ME družstev v Bydhošti, kde v dalším osobním rekordu 61,32 pomohla českému týmu cenným třetím místem. A teď se v Dauhá těší na své první finále mistrovství světa!

„V tomhle je docela silný člověk. Ona vždycky, když se dostane pod tlak, tak to použije jako plus,“ říká její trenér Jan Železný. „Je nervózní, ale je schopná dostat se k svému maximu. Je to závodnice, ze které máte radost.“

V pondělí v Dauhá radost přinesl Šedivé hod 60,90 metru. O šest centimetrů se do finále vtlačila před Japonku Haruku Kitagučiovou, která se dlouhodobě připravuje v Domažlicích pod vedením kouče Davida Sekeráka.

„Myslím, že jsem měla štěstí, vybrala jsem si ho na pár let dopředu,“ usmívala se Šedivá, které Železný radil z tribuny. „Já mu říkala: nechápu, proč to vyšlo. A on: Protože jsi dobrá!“

Přímo na ploše měla k ruce pomoc další šampionky. Barbora Špotáková prožívala vlastní kvalifikační drama po svém. Nenervovala se, usmívala se, když bylo nejhůř, vytáhla třetí pokus jistoty. A na kamarádku a bývalou tréninkovou kolegyni si udělala čas.

„Bylo to super. Já myslela, že se budeme soustředit, ale Barča mě podporovala. I když jednu chvíli byla za mnou, pořád mi fandila,“ pochvalovala si Šedivá. „Když jsem šla na druhý pokus, tak jsem byla taková roztěkaná, protože ten první mi nevyšel. Bára říkala, ať se uklidním, že už jsem to házela tolikrát, že je zbytečné se stresovat. Hodně mi pomáhala.“

Šedivá je ve finále mistrovství světa. Ve světových tabulkách je přitom dvaatřicátá a do Dauhá odletěla až na pozvání IAAF těsně před šampionátem.

„Mně to hrozně připomnělo tu sezonu. Zase jsem s tím nic nemohla udělat, seděla jsem a čekala, jestli to vyjde, nebo ne. Asi je to takové motto mé sezony, čekat a doufat, že to vyjde,“ říká Šedivá.

Finále už má. Jediný rozdíl proti loňsku je, že chybí čokoláda od tatínka, kterou tehdy dostala za odměnu. Do Dauhá rodiče nedorazili.

„Doma připravují svatbu,“ objasnila Šedivá.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud