TOP VIDEA
Liberec - Litvínov: Trávníček nevybíravě udeřil Redenbacha a vysloužil si osobní trest Liberec - Litvínov: Trávníček nevybíravě udeřil Redenbacha a vysloužil si osobní trest
Od pondělí v prodeji speciální magazín deníku Sport ke 100 letům českého sportu Od pondělí v prodeji speciální magazín deníku Sport ke 100 letům českého sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osobní rekord má 22,01 metru z minulého roku. Za ním ale v této sezoně koulař Tomáš Staněk, bronzový muž z letošního halového mistrovství světa v Birminghamu, zatím zaostává. Při své premiéře pod širým nebem v pondělí předvedl na Memoriálu Josefa Odložila v Praze výkon 20,71. Kvůli zranění třísla měl však za sebou jen pár tréninků. Ve čtvrtek závodí na Diamantové lize v Oslu.Jaký jste měl pocit ze svého prvního letošního závodu v Praze na Memoriálu Josefa Odložila?
"Takový rozpačitý. Všechno stejná rychlost, moc jsem to nezrychlil, nevzaly to prsty, takže tam chybělo, aby to vylítlo trochu do vzduchu. Na tréninku jsem házel trošku líp."

Byl jste opatrnější kvůli poraněnému tříslu?
"Musím, ještě furt je to trošku cítit. Musí se to odházet. Už je to zahojený, takže ten sval se tím musí posilovat a nesmím nějak moc bláznit, abych to nenakopával do strany, což se mi v Praze jednou povedlo. Trochu jsem to u toho cítil, takže jsem si pak musel utřídit myšlenky, jak to udělat, aby to nebolelo. Ale stejně jsem se netrefil."

Jak háží největší Staňkovi soupeři v této sezoně
Tomas Walsh (N. Zéland)     22,67 m

Ryan Crouser (USA)  22,53

David Storl (Něm.)    21,53

Jak se vám přihodilo zranění?
"Při házení v Africe. Tam není moc dobrá regenerace, jsme tam dlouho. Pak, jak je to tělo unavené, tak už se tam něco takového může snadno stát."

Na jak dlouho vás to omezilo v tréninku?
"Na měsíc a půl, ale jenom z házení. Snažil jsem se házet z místa, aby aspoň nějaká dynamika v té ruce zůstala, protože ta se jinak moc nadělat nedá. Jinak v posilovně jsem mohl dělat cokoliv, takže jsem se dobře fyzicky připravil. Ale teď zase asi chvíli bude trvat, než se to sejde s technikou. Teď to bylo špatný."

Jak dlouho hážete v tréninku?
"Před Odložilem jsem měl za sebou tři tréninky, takže podle toho to tak vypadá."

Je to nepříjemné pro psychiku?
"Nejsem to já. Snažím se nemyslet na to, že by to mohlo prasknout znovu, snad se to nestane. Furt je to takové vabank, když to občas pobolívá a nemůžu to rozjet, to dělá ty metry. To nakopnutí, rozjetí, to co člověk udělá na začátku, to se projeví v konci. Když to dostatečně rychle nenakopnu na začátku. Nemůžu těžit z výšky a síly jako Ryan (Crouser), že bych to rozjížděl tak pomalu jako on. Já prostě tu rychlost potřebuju a to dělá to číslo. Takže ještě chvilku to zabere, ale pro mě je důležitá Evropa. I na Diamantovkách s tím, co se háže, budu bohužel asi otloukánek, ale co. Hlavní je mistrovství Evropy v srpnu." 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze