6. prosince 2021 • 12:52

Zátopek v USA bojuje o nominaci na Oscara. Viděl ho i Satoranský s hráči NBA

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
První část olympijské výpravy odlétá směr Peking
Český bojovník sumó Pavel Bojar učí svůj sport Jiřího Procházku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český filmový hit Zátopek se představuje ve Spojených státech amerických. V New Yorku a Los Angeles jej režisér a producent David Ondříček a producent Kryštof Mucha představují odborné veřejnosti v rámci propagační tour před zveřejněním nominací na Oscara. Prvních čtyř projekcí v Los Angeles se zúčastnili novináři z prestižních médií i členové Akademie filmového umění, která Oscary uděluje. „Reakce na film Zátopek byly nádherné a těší nás i zájem publika na diskuzích po uvedení filmu,“ říká David Ondříček.

„Vzhledem k tomu, že americká akademie umožnila hlasování i na základě zhlédnutí filmu on-line, považovali jsme za důležité uspořádat maximální možné množství projekcí a ukázat Zátopka na velkém plátně, které emoce z tohoto filmu umocňuje,“ doplňuje Kryštof Mucha.

Snímek, který v českých kinech zhlédlo téměř 385 tisíc diváků, viděl v Los Angeles kromě filmových odborníků i nejúspěšnější český basketbalista současnosti, Tomáš Satoranský či jeho spoluhráč z týmu New Orleans Pelicans a miste světa Španěl Willy Hernangómez. I oni budou držet palce, aby se Zátopek dostal na shortlist 15 filmů ucházejících se o oscarovou nominaci. Ten Akademie zveřejní před Vánoci, 21. prosince.

S tvůrci filmu se na promítání sešly i hvězdy NBA v čele s Tomášem Satoranským
S tvůrci filmu se na promítání sešly i hvězdy NBA v čele s Tomášem Satoranským

Reakce osobností na film Zátopek: Velká inspirace! Čemu se divil Vémola?

Vstoupit do diskuse
0

Zimní olympijské hry 2022

XXIV. zimní olympiáda probíhá od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu a okolních prefekturách. V nominaci české výpravy je rekordních 114 sportovců, premiéra pod olympijskými kruhy čeká české hokejistky a smíšený curlingový pár.
Program ZOH 2022 Hokej na ZOH Nominace hokejistů Biatlon na ZOH Češi na ZOH 2022 Markéta Davidová Ester Ledecká Časový posun

Hokej dnes * Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud