Martin Hašek
Premium
21. ledna 2023 • 15:15

Válka o Olymp: Stopka pro Šebrleho, Staňka i další hvězdy. Nesmí do haly

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští atleti bojují o Olymp! Jenže tentokrát nejde o zápolení elitních borců se lvíčkem v srdci proti světu. Mnozí špičkoví reprezentanti, stejně jako talentovaná mládež, z konkurenčních resortních středisek mají v současnosti zakázaný vstup do atletické haly v areálu pražského Olympu. To je přitom jediné místo na mezinárodní úrovni v Praze, kde se dá v zimě trénovat. Případ se týká i hvězd typu Tomáše Staňka a Lady Vondrové nebo závodníků trenéra Romana Šebrleho.Moc borců s výhledem na medaile už české atletice nezbylo. Koulař Tomáš Staněk je jedním z nich, na začátku března v Istanbulu si půjde za obhajobou titulu halového mistra Evropy. O rychlém bílém kruhu – stejném, jaký ho čeká na šampionátu – si ale v přípravě může nechat jen zdát. V Praze jeden je, jenže v hale Olympu ve sportovním centru ministerstva vnitra v pražské Stromovce. A tam Staněk jako atlet vysokoškolského sportovního centra Victoria, resp. klubu USK, nemá přístup. Místo toho trénuje v přetlakové hale na Strahově.

„Je blbý, že tady máme kruh, na kterém se nesoutěží. Na Evropách je ten bílý, co mají na Olympu, kvůli kterému se tam dva roky snažíme dostat, a zatím to furt nejde. Přijde mi to jako hloupý problém, který vrhá nesmyslené, zbytečně tmavé světlo na atletiku,“ líčí.

Sportovci Olympu jsou v pohodě. Atleti z Dukly si vymohli aspoň omezený počet vstupů pro vybrané reprezentanty, atleti z USK sem nemůžou vůbec. V minulosti, až do éry covidu, to přitom nebyl problém. Co se stalo? Nový ředitel Olympu Michal Volf se

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud