Češi pod lupou: nešetřený Auda, Hruban dřel. Veselý v závěru chyběl

Autor: iSport.cz
0
  • Video se připravuje ...

Vytáhnout se nad soupeřem ze Skandinávie, měli by již jistý postup v kapse. Českým basketbalistům se však čtvrtý duel na Eurobasketu 2022 s Finskem nepovedl. Trápení výběru kouče Ronena Ginzburga přišlo již na začátku utkání, kdy musel hasit velkou ztrátu. S postupujícím průběhem hry se manko podařilo zmírnit, Pozorní a mnohem pohyblivější Finové si ale dali záležet, aby Čechy nedostali pořádně do rytmu a vítězství 98:88 si pohlídali. V článku iSport.cz si přečtěte hodnocení českých reprezentantů po třetí porážce v domácí skupině D. Hodnoceni jsou basketbalisté, kteří odehráli deset a víc minut, desítka je nejlepší, jednička nejhorší.

• Patrik Auda

známka Sportu: 6
    minuty: 13:10
    body: 13
    doskoky: 1
    asistence: 0

Třináct bodů za třináct minut, jeho klasický výkon. Rozhodčí ho však nešetřili, po sobě mu pískli dva útočné fauly při boji o pozici.

Auda a Krejčí po prohře s Finy: Jejich střelba byla úžasná, bylo těžké něco vymyslet

• Ondřej Balvín

minuty: 18:07
    body: 7
    doskoky: 5
    asistence: 1

Když hořel doskok, šel do hry a hodně pomohl. Spolehlivě trefoval trestné hody. V obraně však bylo tenhle kolos těžké skrýt proti subtilnějším a pohyblivějším Finům.

• Tomáš Satoranský

známka Sportu: 4
    minuty: 25:47
    body: 2
    doskoky: 4
    asistence: 10

Vypadal dynamičtěji než první zápas s Polskem, je však nerozehraný. Deset asistencí doprovodil taky pěti ztrátami, trefil jedinou z osmi střel a byl nejhorší z týmu v hodnocení +/-.

• Jan Veselý

známka Sportu: 7
    minuty: 23:10
    body: 15
    doskoky: 6

Měl plné ruce práce v obraně s Markkanenem. Zbytečně později věci začal hrotit a inkasoval dva rychlé fauly, které ho později posadily na lavičku. Chyběl moc.

• Vojtěch Hruban

známka Sportu: 8
    minuty: 27:15
    body: 22
    doskoky: 2
    asistence: 4

Nejlepší český hráč. Zvlášť v závěru bral zodpovědnost na sebe, dřel a neúnavně atakoval koš, ani příliš neztrácel míč, což je jeho slabinou.

• Jaromír Bohačík

minuty: 22:36
    body: 13
    doskoky: 4
    asistence: 2

Smůla se mu lepila na ruce. Tu mu spadl míč při doskoku v obraně na nohu, tam mu ho po útočném doskoku vypíchl soupeř. Střílel však slušně, patřil k lepším.

• Ondřej Sehnal

známka Sportu: 5
    minuty: 13:12
    body: 0
    doskoky: 0
    asistence: 3

S návratem Satoranského přišel dramaticky o minuty, bylo zřejmé, že mu chyběl rytmus. Nic nepokazil, ani příliš nepředvedl.

• Tomáš Kyzlink

minuty: 19:34
    body: 8
    doskoky: 2

Utkání začal stejně jako proti Nizozemsku první danou trojkou, snažil se, příliš se však do rytmu nedostal.

• Martin Peterka

minuty: 21:19
    body: 3
    doskoky: 3

Horká ruka mu vychladla, trefil jednu ze čtyř trojek a to ještě v závěru. Finové si na něj dali dobrý pozor, v utkání nebyl faktorem.