Ondřej Balvín po Brazílii: Ukázali jsme, že si tu zasloužíme být. | iSport.cz
Ivo Pospíšil
7. září 2019 • 14:12

Balvín po Brazílii: Ukázali jsme, že si tu zasloužíme být. Co čeká od Řeků?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Útočnou sílu máme, ale musíme to potvrdit, říká Kozák
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z ŠEN-ČENU | Čeští basketbalisté dál žijí svůj sen na mistrovství světa, kde budou v pondělí bojovat o postup do čtvrtfinále proti Řecku. Značně k tomu pomohla výhra nad Brazílií 93:71, ke které výraznou měrou přispěl i Ondřej Balvín. Po Tomáši Satoranském byl s 15 body druhým nejlepším střelcem národního týmu, navíc si připsal 11 důležitých doskoků. "Klíčové je, že si podáváme míč, že to není o individualismu. Hrajeme skvěle jako tým," uvedl po sobotním vítězství nad Brazilci Balvín. Jaké máte po zápase s Brazílií dojmy?
„Skvělý, absolutně skvělý.

Co utkání rozhodlo? 
„Myslím, že naše nasazení. Hráli jsme proti zkušenějšímu mužstvu, asi nejvíc veteránskému týmu na šampionátu, ale my jsme to dokázali využít. Běhali jsme, to podle mě bylo nejdůležitější. Fyzicky jsme na ně tlačili a oni se dostali do tlaku."

Kromě zápasu s USA jste vždy nastříleli kolem 90 bodů. Útok tedy zatím funguje?
„Ano, zatím skvěle, až se bojím, že to přestane padat. Ale ne, hrajeme skvěle, v útoku si podáváme míč, to je podle mě ta nejdůležitější věc, že to není individualismus. Máme samozřejmě momenty, kdy to někdo vezme na sebe, ale celkově když potřebujeme, tak hrajeme skvěle jako tým. To je naše důležitá vlastnost."

Ukazujete svou sílu, zvedá se i atmosféra v kabině a změnilo se dění kolem vás?
„Celkově od té doby, kdy jsme se dostali na mistrovství světa, tak nás lidi začali víc vnímat. Vyšly některé články, třeba i o tom, kolik bereme, byla to sranda, absolutně to netrefili. Dostáváme se do podvědomí, což je skvělé. Máme zprávy od českých fanoušků a já doufám, že už, asi to řeknu blbě, ale už zavíráme hubu všem těm, co nás vždycky kritizují. Co kritizovali, že Turecko bylo unavené, že takhle nám to odevzdali. Prostě ukazujeme, že my si osmifinálovou skupinu vybojovali a zasloužíme si tady být."

Jak vám seděly nová hala a prostředí?
„Dobrý, když to porovnám se Šanghají, tak je to tady klidnější. Máme krásný hotel, kde můžeme víc relaxovat, není to tak daleko od haly, takže to je super. Je tady v hale trošku větší zima, ale to k tomu patří."

Co jste říkal na styl Jihoameričanů?
„Hodně hráčů z nich působí nebo působilo v Evropě, případně hrají i NBA. Není to tak splašený basket jako třeba Japonsko. Zároveň to ale není tak individualistický basket jako hrají Američané, protože nejsou zase až tak fyzicky vybavení, je to bližší tomu našemu stylu. Ten nám tady na turnaji zatím skvěle sedí."

Sledovali jste výši skóre?
„Jo, samozřejmě, protože víme, o co hrajeme příští zápas s Řeckem. My jsme chtěli vyhrát o co nejvíc. Nakonec to bylo o 22 bodů, to se nám z určitého hlediska podařilo. Samozřejmě to mohlo být i lepší, možná jsme je mohli v závěru lépe ubránit a mohl být rozdíl ještě větší, ale je to, jak to je."

Kam až můžete na této vlně doplout?
„Uvidíme. Všichni nám predikovali, že se nedostaneme ze skupiny, teď prostě zavíráme všem hubu. Hrajeme si náš basket a snažíme se táhnout dopředu. Samozřejmě se chceme dostat co nejdál, ale máme nohy pevně na zemi a budeme dělat, co je v rámci našich možností."

Zase pomohl týmový výkon, na kterém mají podíl všichni?
„Přesně, to je náš basket. My se charakterizujeme týmovým výkonem. Samozřejmě máme některé hráče, kteří mají víc bodů, doskoků nebo tak, ale celkově ten styl na hřišti je o tom, že si míč podáme, ne že to bude někdo na sebe nějak šíleně tahat."

V pondělí vás čekají Řekové. Co od nich čekat?
„Tvrdý basket, jejich největší zbraň jsou rozehrávači. Přeci jen Kostas Sloukas je asi teď aktuálně nejlepší euroligový rozehrávač, nejlepší mimo NBA. Tím stylem, jakým on táhne, je to zkušený hráč.... Pak mají skvělé bráchy Antetokounmpovy. Giannis je MVP NBA, nejlepší ligy světa, to mluví samo za sebe. Podle mě uvidíme tvrdý fyzický basket, boj o každý míč, v podstatě to, co se hraje celou dobu na tomto turnaji."

Z V VP PP P Skóre B

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Skupina K
Články odjinud


Články odjinud