Utkání hvězd NBA: Zion a spol. přehráli výběr světa včetně Dončiče | iSport.cz
15. února 2020 • 08:55

Utkání hvězd NBA: Zion a spol. přehráli výběr světa včetně Dončiče

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Víkendový program Utkání hvězd v basketbalové NBA odstartoval pátečním zápasem mladých hráčů, kteří jsou v soutěži maximálně druhou sezonu. Lépe si v něm vedli Američané v čele s Trae Youngem, Jo Morantem či Zionem Williamsonem, kteří přehráli výběr světa včetně Luky Dončiče 151:131.Svět měl přitom dlouho navrch. I díky Dončičově úspěšné střele z poloviny hřiště vedl v poločase o deset bodů a ještě ve třetí čtvrtině si udržoval vedení i díky 27 bodům RJ Barretta.

Jenže pak Američané přestali především bavit fanoušky pohlednými akcemi, ze židlí je zvedal zejména Williamson smečemi nahozených míčů. Při jedné z těchto akcí mu Morant poslal míč nad obroučku poté, co si ho sám prohodil mezi nohama. Později zase první hráč loňského draftu Williamson našel Moranta pasem přes celé hřiště a ten zasmečoval po otočce o 360 stupňů.

Američané nakonec šňůrou 35:7 zápas otočili ve svůj prospěch a s přehledem vyhráli. Zasloužili se o to zejména Eric Paschall s 23 body a Miles Bridges, který dal 20 bodů a byl zvolen nejužitečnějším hráčem zápasu.

Slovinec Dončič, kterého čeká ještě hlavní Utkání hvězd, ve zlomové pasáži nehrál a nakonec nasbíral 16 bodů.

Bryant je mezi osmi kandidáty do basketbalové Síně slávy

Tragicky zesnulý basketbalista Kobe Bryant byl zařazen mezi osm kandidátů pro vstup do Naismithovy Síně slávy. Spolu s ním komise nominovala i další dvě velké hvězdy NBA Tima Duncana a Kevina Garnetta. Aby jim byl vstup umožněn, musejí získat při hlasování komise alespoň 18 z 24 hlasů, což je považováno za formalitu. Ocenění budou oznámeni 4. dubna.

I proto komise letos nominovala méně osobností než v minulosti, protože takto silnou trojici v jednom roce neměla. Jeden z nejlepších hráčů historie Bryant zemřel na konci ledna v 41 letech při nehodě vrtulníku.

"O zařazení Kobeho jsme uvažovali ještě před touto událostí. Ještě nikdy jsme neměli nominaci tak silnou a Kobeho smrt tomu ještě přidala na důležitosti," řekl předseda Síně slávy Jerry Colangelo.

Bryant je čtvrtý nejlepší střelec historie a pětinásobný šampion NBA. Duncan je mezi střelci na 14. místě a rovněž má pět titulů. K tomu byl dvakrát zvolen nejlepším hráčem sezony (MVP). Garnett je ve střeleckém pořadí ligy osmnáctý, patnáctkrát hrál v Utkání hvězd, v roce 2008 získal titul a jednou byl MVP.

Kromě nich komise vybrala také čtyřnásobnou olympijskou vítězku Tamiku Catchingsovou, trenérku univerzity Baylor Kim Mulkeyovou, bývalého kouče Rudyho Tomjanoviche, trenérku Barbaru Stevensovou a kouče Eddieho Suttona.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud