Nymburk mizerný vstup nenapravil, druhý zápas nadstavby FIBA Cupu prohrál

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalisté Nymburku utrpěli třetí soutěžní porážku za sebou. Po prohrách ve VTB lize s favorizovanými moskevskými celky CSKA a Chimki tentokrát nestačili v Bulharsku na Academic Sofia a v duelu 2. kola nadstavbové části Poháru FIBA Europe prohráli 62:76. Čeští šampioni nedokázali navázat na úvodní domácí výhru nad Ventspilsem, když doplatili zejména na nevydařenou první čtvrtinu. Všechny čtyři celky ve skupině P tak mají po jedné výhře a jedné porážce.

Hosté měli velmi špatný vstup do zápasu, často chybovali a hned v úvodu dovolili soupeři šňůru 13:0. Bulharský celek se tím uklidnil a vedení ani jednou nepustil. Ve druhé části sice Nymburk výrazně zlepšil obranu a zejména díky Maximu De Zeeuwovi se chytil, stačilo to ale jen na snížení na čtyřbodový rozdíl, než domácí znovu odskočili.

Podobná situace nastala i ve třetí části, kdy hosté za čtyři minuty dovolili soupeři vstřelit jediný bod, ale přiblížili se jen na tři. Minuli totiž několik otevřených střel, které mohly znamenat obrat. Místo toho domácí těžkými střelami znovu odskočili a definitivně rozhodli.

Nejlepším střelcem Nymburku byl s 16 body De Zeeuw. Velmi dobrý zápas odehrál i pivot Petr Benda, s nímž na palubovce Nymburk přehrál soupeře o devět bodů. Rozehrávač Michael Dixon zaznamenal 10 asistencí.

Za týden se Nymburk představí v Antverpách.

Utkání 2. kola skupiny P nadstavby Poháru FIBA Europe basketbalistů:
Academic Sofia - Nymburk 76:62 (22:12, 39:30, 60:48)
Nejvíce bodů:
Ivanov 21, Taylor 19, Barovič 13 - De Zeeuw 16, Benda, Randle po 10. Fauly: 18:20. Trestné hody: 17/14 - 8/4. Trojky: 10:8. Doskoky: 45:34.