Negativní rekord. Brněnské basketbalistky nastřílely USK jen 12 bodů

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Basketbalistky Teamstore Brno nastřílely v utkání sedmého ligového kola do koše úřadujících mistryň z USK Praha pouhých dvanáct bodů a po drtivé prohře 12:123 se postaraly o negativní rekord nejvyšší soutěže. Dosud bylo nejhorším střeleckým výkonem týmu v lize 23 bodů.

Brněnský klub neměl proti obhájkyním titulu sebemenší šanci. Po úvodní čtvrtině prohrával hostující celek v hale USK Praha nevídaným poměrem 2:35 a ani v žádné další desetiminutovce pak nedal víc než čtyři body. Z 59 střel na koš proměnily hráčky Teamstore jen pět.

Basketbalistky KP Brno si pro první porážku v ligové sezoně dojely do Hradce Králové, kde podlehly 74:78. Brňanky nejprve ztratily čtrnáctibodové vedení a pak jim nevyšla ani poslední minuta, do níž ještě vstoupily s tříbodovým náskokem. Matušková ale trojkou vyrovnala na 74:74 a po koši nejlepší střelkyně zápasu Kulichové v závěru proměnila oba trestné hody.