Satoranský zářil proti Dallasu, triple double byl blízko. Z tribuny fandil Babiš

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalisté Washingtonu otočili v NBA duel s Dallasem a připsali si cennou výhru 132:123. Český rozehrávač Wizards Tomáš Satoranský coby nejvytíženější hráč zápasu zaznamenal 14 bodů, 11 asistencí a osm doskoků a měl blízko k triple double. Utkání sledoval z tribuny i český premiér Andrej Babiš s manželkou, který je ve hlavním městě USA na státní návštěvě.

Manželka českého premiéra Andreje Babiše Monika umístila na svůj instagram video z basketbalového utkání Washingtonu s Dallasem. Manželka českého premiéra Andreje Babiše Monika umístila na svůj instagram video z basketbalového utkání Washingtonu s Dallasem.Foto Instagram.com

Satoranský strávil na palubovce více než 41 minut a 11 asistencemi si vyrovnal osobní rekord v NBA. Mrzet ho mohla jen statistika střeleckých pokusů za tři body, kdy nebyl úspěšný ani při jednom ze svých čtyř pokusů.

Washington nutně potřeboval zvítězit, aby držel naději na play off, ale v první čtvrtině prohrával už o 13 bodů. Ještě do poločasu se ale sebral a srovnal krok. Rozhodující moment přišel osm minut před koncem, kdy Dallas vedl o tři body, ale Satoranský čtyřmi body v řadě vrátil domácím vedení, následně nahrál na trojku Trevoru Arizovi a Wizards už výhru nepustili.

Basketbalisté Washingtonu vyhráli tři z posledních čtyř zápasů, ale stále jsou ve Východní konferenci jedenáctí se ztrátou tří výher na deváté Orlando a osmé Miami, které zvítězilo 91:84 nad Charlotte. "Náš cíl je dostat se do play off. Dokud bude šance, musíme se o ni rvát," řekl Bradley Beal, který byl s 30 body nejlepším střelcem Washingtonu. Za Dallas dal 31 bodů hvězdný nováček Luka Dončič.

LeBron James překonal Jordana

Lakers se trápí a prohráli počtvrté za sebou. Další ztrátu neodvrátilo ani 31 bodů LeBrona Jamese, kterého může těšit alespoň to, že už v NBA nasbíral 32.311 bodů a překonal na čtvrtém místě historických tabulek Jordana (32.292 bodů). Před Jamesem jsou už jen Kobe Bryant (33.643), Karl Malone (36.928) a Kareem Abdul-Jabbar (38.387).

Poté, co James ve druhé čtvrtině Jordana překonal, vzali si Lakers time out a celá hala čtyřiatřicetileté hvězdě zatleskala ve stoje. "Během dětství jsem obdivoval Jordana jako nejlepšího hráče všech dob. Pokořit tento milník je pro mě velká čest," řekl James, který k tomu potřeboval 1190 zápasů. Jordan to stihl za 1072 duelů.

Zach LaVine zařídil 39 body výhru Chicaga nad Philadelphií 108:107. Postaral se i o vítězný koš vteřinu a půl před koncem po nájezdu s faulem. Celkem dal v posledních šesti minutách 14 bodů.

Drama se odehrálo i v Sacramentu, kde Boston zvítězil 111:109. Sedm vteřin před koncem sice vyrovnal domácí Buddy Hield třemi trestnými hody po faulu Gordona Haywarda, ale ten svou chybu napravil a vzápětí košem utkání rozhodl.

Střelcem večera byl Devin Booker, který 41 body dovedl Phoenix k výhře 107:96 nad New Yorkem. Dařilo se také Andre Drummondovi, který hrál hlavní roli při vítězství Detroitu nad Minnesotou 131:114. Nejen že ubránil ve formě hrajícího Karla-Anthonyho Townse, ale sám zaznamenal 31 bodů a 15 doskoků a připsal si šestnáctý double double za sebou. Chybějí mu už jen dva k vyrovnání vlastního klubového rekordu z minulé sezony.

NBA:

Washington - Dallas 132:123 (za domácí Satoranský 14 bodů, 8 doskoků, 11 asistencí), Atlanta - San Antonio 104:111, Brooklyn - Cleveland 113:107, Charlotte - Miami 84:91, Chicago - Philadelphia 108:107, Detroit - Minnesota 131:114, LA Lakers - Denver 99:115, New Orleans - Utah 104:114, Phoenix - New York 107:96, Sacramento - Boston 109:111.

Tomáš Satoranský coby nejvytíženější hráč zápasu zaznamenal 14 bodů, 11 asistencí a osm doskoků a měl blízko k triple double.