Lamb košem z půlky v poslední sekundě zlomil Toronto: Bůh byl na naší straně

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Střela Jeremyho Lamba z poloviny hřiště v poslední vteřině utkání přinesla basketbalistům Charlotte v NBA výhru 115:114 na palubovce favorizovaného Toronta. Hornets se tak stále drží v boji o play off, na které ve Východní konferenci ztrácejí dvě výhry.

Toronto jako druhý nejlepší tým soutěže bylo v utkání favoritem, ale Charlotte bojovalo a ještě ve čtvrté čtvrtině vedlo o 14 bodů. Pak ale Raptors začali stíhací jízdu a 40 vteřin před koncem je Kawhi Leonard poslal do vedení. Když pak s 28 body nejlepší střelec zápasu v obraně zablokoval protihráče, zdála se být výhra blízko.

Zvláště když při vyhazování z autu tři vteřiny před koncem dokázala obrana Toronta vypíchnout míč až za půlicí čáru. Jenže Lamb neváhal, vyslal na koš střelu, která po odrazu od desky proletěla obroučkou a přinesla hostům cennou výhru.

"Je to skvělý pocit. Celý zápas jsme dřeli, oni pak předvedli obrat, ale moje střela nám zajistila výhru, což je vynikající. Bůh byl na naší straně," radoval se Lamb, který podle ESPN trefil druhou nejdelší vítěznou střelu za posledních 20 sezon a nejdelší od roku 2010. "Nevím, jak lépe bych ho mohl bránit. Bylo to šílené," nechápal torontský pivot Pascal Siakam, který vytlačil Lamba až za polovinu.

Po ztrátě Toronta už je velmi blízko triumfu v základní části Milwaukee, které zvítězilo 127:105 nad Clevelandem a v pozici nejlepšího týmu soutěže má osm zápasů před koncem náskok čtyři výhry. Naposledy byli Bucks vítězem základní části v roce 1974. Janis Adetokunbo k výhře přispěl 26 body a 10 doskoky.

Obhájce titulu Golden State zvítězil nad Detroitem 121:114. Stephen Curry, který se vrátil po jednozápasové pauze, nastřílel 26 bodů, Klay Thompson přidal 24 bodů. Warriors stříleli s velmi dobrou úspěšností 62 procent a dostali se zpět na první příčku Západní konference.

Denver totiž nezvládl zápas s Indianou a prohrál 88:124. Chorvatský střelec Bojan Bogdanovič táhl Pacers 35 body.

Houston tentokrát na výhru 113:90 nepotřeboval další galapředstavení Jamese Hardena, stačilo jeho 28 bodů za 29 odehraných minut.

Hvězdou dne byl LaMarcus Aldridge, který 48 body a 13 doskoky dotáhl San Antonio k výhře 115:96 nad Bostonem. Celtics prohráli počtvrté za sebou.

Los Angeles Lakers ukončili šňůru pěti porážek výhrou 111:106 nad Sacramentem. LeBron James zaznamenal triple double za 29 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí. Také Kyle Kuzma dal 29 bodů.

Výsledky NBA

Boston - San Antonio 96:115, Golden State - Detroit 121:114, Indiana - Denver 124:88, LA Lakers - Sacramento 111:106, Milwaukee - Cleveland 127:105, New Orleans - Houston 90:113, New York - LA Clippers 113:124, Toronto - Charlotte 114:115.

Utah 73 43 30 58,9
5. Minnesota 73 33 40 45,2

Pacifická divize:

1. x-Golden State 73 50 23 68,5
2. LA Clippers 74 44 30 59,5
3. Sacramento 73 36 37 49,3
4. LA Lakers 73 32 41 43,8
5. Phoenix 74 17 57 23,0

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi.