Haye si troufá: Znovu vyzve Klička! Tentokrát staršího Vitalije | iSport.cz
23. listopadu 2011 • 11:27

Haye si troufá: Znovu vyzve Klička! Tentokrát staršího Vitalije

Autor: pj
Vitalij Kličko se velice pravděpodobně utká s Davidem Hayem 3. března příštího roku.
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

V důchodu nevydržel dlouho. Boxer David Haye chystá návrat. A velkolepý! Už 3. března v Německu se utká s ukrajinským šampionem Vitalijem Kličkem. Není to přitom tak dávno, co prohrál na body s o pět let mladším bratrem Vladimirem."Vitalijův styl je úplně odlišný, než jakým se prezentuje jeho bratr Vladimir," prohlásil Kličkův manažer Bernd Boente.

Poukázal tím na fakt, že duel s Hayem bude patřit mezi nejsledovanější za poslední roky a zcela jistě se zapíše do historie.

"Určitě půjde o největší souboj v těžké váze," dodal.

Zápas je plánován na 3. března 2012. Datum však bude oficiálně potvrzeno, až se podepíše kontrakt o televizních právech. Všechno ale spěje k dohodě, která by měla být stvrzena již příští měsíc.

Agent Boente navíc prozradil, že několik sponzorů mělo zájem také o odvetný duel mezi Hayem a Vladimirem Kličkem. Ten však souboj odmítá. "Zatímco Vitalij se těší a má chuť se s Davidem utkat," říká.

"Vždycky byl připraven poměřit síly s kýmkoli, ale Hayeho chtěl do ringu již delší dobu. Cítí, že jsou tu nevyřízené účty."

Hayeho však od souboje odrazuje jeho přítel a bývalý boxer Nigel Benn, podle kterého nemá britský bijec sebemenší šanci uspět.

"Vladimira by možná porazil, ale rozhodně by neměl bojovat s Vitalijem. Je mnohem silnější - jak zeď ze cihel," prohlásil.

Haye si však pokoj nedá. Jednoho z Kličků chce zkrátka porazit stůj co stůj...

 
Články odjinud


Články odjinud