16. července 2012 • 12:42

Haye: Na Vitalije počkám rok. Nic pro nás neznamenáš, odpověděl manažer Klička

Autor:
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nic pro nás neznamenáš. Ostrý vzkaz, který vyslal management Vitalije Klička na adresu Davida Haye. Britský boxer vyzval šampiona těžké váhy WBC na souboj poté, co o víkendu po úžasné podívané knockoutoval Derecka Chisoru. Ukrajinský obr však nejspíš místo střetu dá přednost politické dráze.David Haye jako boxer, jehož pěsti přeruší nadvládu bratrské dvojice Vladimira (mistr světa WBA, WBO a IBF) a Vitalije (mistr světa WBC) Kličků? Po prvních zákulisních oťukáváních málo pravděpodobná varianta.

Loni prohrál Brit s prvním jmenovaným. A i přes velkolepý víkendový triumf nad Dereckem Chisorou, jehož v Londýně knockoutoval v 5. kole, se zdá, že šanci utkat se s druhým sourozencem nedostane.

„Svým výkonem jsem mu vyslal děsivý vzkaz. Divil bych se, kdyby se mi Vitalij postavil,“ uvedl hned po výhře Haye, jenž prý do ringu nepůjde s nikým jiným než s králem supertíhy.

Zřejmě se nepletl. Management 40letého Klička se na nabídku vůbec netváří. Šampion WBC se totiž 8. září utká v Moskvě s outsiderem Manuelem Charem. Poté zřejmě ukončí kariéru a začne se naplno věnovat politice.

V současnosti je městský zastupitel Kyjeva a už v říjnu má kandidovat v ukrajinských volbách jako lídr opoziční strany UDAR.

„Haye pro nás v tuto chvíli vůbec nic neznamená. V minulosti jsme mu udělali nabídku už dvakrát. Jednou dal přednost Nikolaji Valujevovi, podruhé Chisorovi. Asi kvůli penězům a tomu, že to byli lehčí soupeři,“ rýpl si do bijce Bernd Boente, manažer společnosti K2, jež úřadující mistry světa zastupuje.

„Je možné, že pokud bude Vitalij zvolen, dá si ještě jeden boj na rozloučenou, ale teprve se uvidí, s kým,“ uvedl promotér.

Haye nicméně řekl, že je na Kličkovo rozhodnutí ochoten počkat rok. Svými prohlášeními ho chce vyprovokovat, což je jeho parádní disciplína.

Chisora šel k zemi v pátém kole celkem dvakrát
Chisora šel k zemi v pátém kole celkem dvakrát

Už před soubojem s Vladimirem totiž vystoupil na tiskové konferenci s tričkem, kde byla koláž, jak drží utrhnuté hlavy obou šampionů.

„Kdybych mi bylo čtyřicet a měl bych se prát s někým tak silným a dobrým jako jsem já, také bych se z toho snažil vykroutit. Podívejte se, co Chisorovi udělal on a co já,“ narážel na to, že soka, kterého knockoutoval, v únoru mohutný Ukrajinec porazil pouze na body.

„Je mnoho důvodů, proč se mnou nechce zápasit. Můj poslední výkon byl moc dobrý. Kdybych vyhrál těsně na body, domluvili bychom se hned,“ myslí si velkohubý Brit, jenž přinesl do těžké váhy opět velkou porci vzrušení.

Témata:  sport, box, kličko, haye, Chisora
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze