16. července 2012 • 12:42

Haye: Na Vitalije počkám rok. Nic pro nás neznamenáš, odpověděl manažer Klička

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nic pro nás neznamenáš. Ostrý vzkaz, který vyslal management Vitalije Klička na adresu Davida Haye. Britský boxer vyzval šampiona těžké váhy WBC na souboj poté, co o víkendu po úžasné podívané knockoutoval Derecka Chisoru. Ukrajinský obr však nejspíš místo střetu dá přednost politické dráze.David Haye jako boxer, jehož pěsti přeruší nadvládu bratrské dvojice Vladimira (mistr světa WBA, WBO a IBF) a Vitalije (mistr světa WBC) Kličků? Po prvních zákulisních oťukáváních málo pravděpodobná varianta.

Loni prohrál Brit s prvním jmenovaným. A i přes velkolepý víkendový triumf nad Dereckem Chisorou, jehož v Londýně knockoutoval v 5. kole, se zdá, že šanci utkat se s druhým sourozencem nedostane.

„Svým výkonem jsem mu vyslal děsivý vzkaz. Divil bych se, kdyby se mi Vitalij postavil,“ uvedl hned po výhře Haye, jenž prý do ringu nepůjde s nikým jiným než s králem supertíhy.

Zřejmě se nepletl. Management 40letého Klička se na nabídku vůbec netváří. Šampion WBC se totiž 8. září utká v Moskvě s outsiderem Manuelem Charem. Poté zřejmě ukončí kariéru a začne se naplno věnovat politice.

V současnosti je městský zastupitel Kyjeva a už v říjnu má kandidovat v ukrajinských volbách jako lídr opoziční strany UDAR.

„Haye pro nás v tuto chvíli vůbec nic neznamená. V minulosti jsme mu udělali nabídku už dvakrát. Jednou dal přednost Nikolaji Valujevovi, podruhé Chisorovi. Asi kvůli penězům a tomu, že to byli lehčí soupeři,“ rýpl si do bijce Bernd Boente, manažer společnosti K2, jež úřadující mistry světa zastupuje.

„Je možné, že pokud bude Vitalij zvolen, dá si ještě jeden boj na rozloučenou, ale teprve se uvidí, s kým,“ uvedl promotér.

Haye nicméně řekl, že je na Kličkovo rozhodnutí ochoten počkat rok. Svými prohlášeními ho chce vyprovokovat, což je jeho parádní disciplína.

Chisora šel k zemi v pátém kole celkem dvakrát
Chisora šel k zemi v pátém kole celkem dvakrát

Už před soubojem s Vladimirem totiž vystoupil na tiskové konferenci s tričkem, kde byla koláž, jak drží utrhnuté hlavy obou šampionů.

„Kdybych mi bylo čtyřicet a měl bych se prát s někým tak silným a dobrým jako jsem já, také bych se z toho snažil vykroutit. Podívejte se, co Chisorovi udělal on a co já,“ narážel na to, že soka, kterého knockoutoval, v únoru mohutný Ukrajinec porazil pouze na body.

„Je mnoho důvodů, proč se mnou nechce zápasit. Můj poslední výkon byl moc dobrý. Kdybych vyhrál těsně na body, domluvili bychom se hned,“ myslí si velkohubý Brit, jenž přinesl do těžké váhy opět velkou porci vzrušení.

Témata:  sport, box, kličko, haye, Chisora
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze