Sladká pěst. Boxerský gay vyhrál první zápas po přiznání homosexuality | iSport.cz
21. října 2012 • 16:36

Sladká pěst. Boxerský gay vyhrál první zápas po přiznání homosexuality

Autor: frc
TOP VIDEA
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
VŠECHNA VIDEA ZDE

Boxer Orlando Cruz zažil vítěznou premiéru v ringu poté, co nedávno jako první zástupce tohoto ringového sportu během aktivní kariéry otevřeně promluvil o své homosexualitě. Bijec z Portorika porazil v bitvě o pás šampióna Latinské Ameriky WBO v pérové váze udolat na body Jorgeho Pazose z Mexika a připsal si dvacáté vítězství v kariéře.Boxer Orlando Cruz sice působí v profiringu už dvanáct let, přesto nyní zažíval během titulového utkání na Floridě premiéru.

Do zápasu šel totiž poprvé od chvíle, kdy veřejně promluvil o své homosexualitě. Mexického soupeře Pazose pak udolal po 12 kolech na 3:0 na body. Což nadšeně ocenili i jeho rodiče, kteří mu drželi palce v první řadě.

„Byl to můj moment, moje šance a já to zvládl,“ citoval 31letého boxera server ESPN. „Jsem moc rád, že mě diváci i soupeř bez ohledu na předchozí týdny respektovali a brali jako boxera a sportovce.Cítím se teď volnější, víc v klidu,“ řekl bojovník z Portorika, jemuž podporu vyjádřil i hvězdný krajan Miguel Cotto a také zpěvák Ricky Martin, rovněž homosexuál.

Cruz si vítězství zajistil především díky skvělému pohybu, nyní doufá, že v brzké době dostane možnost bojovat v pérové váze o jeden ze čtyř významných titulů organizací WBO, WBA, WBC či IBF.

Portoričan uhýbá před levým hákem soupeře.
Portoričan uhýbá před levým hákem soupeře.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud