Muhammad Ali zemřel: Pochvala od „Velkého“: Ali byl nejlepší sportovec, co jsem kdy viděl | iSport.cz
4. června 2016 • 17:35

Gretzky se klaní legendě! Prozradil, jak vypadalo setkání s Alim (†74)

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celý sportovní svět se od páteční noci zahalil do smutku. Svět opustil boxer, který přesahoval hranice boxu, ale i celého sportu. Stovky světoznámých osobností se teď klaní velkému muži. Poslední vzpomínku mu věnoval i nejlepší hokejista všech dob Wayne Gretzky. „Muhammad Ali byl největším sportovcem, co kdy žil,“ vysekl Alimu poklonu „The Great One“.Je to až symbolické, že takové uznání přichází z úst sportovce, jemuž v hokejovém světě neřekne nikdo jinak než „The Great One“ na adresu jiného, kterého všichni znají pod pseudonym „The Greatest“.

„Už několikrát v minulosti jsem říkal, že dva nejlepší sportovci, co jsem kdy viděl, byl Muhammad Ali a Michael Jordan. Pro mě osobně ale ten nejlepší byl Muhammad Ali,“ přiznává držitel většiny hokejových rekordů. 

Slavný útočník na Alim vyzdvihuje zvláště fakt, že černošský boxer posunul sport do vyšších pater. Box proslavil po celém světě a jeho význam překračoval provazy ringu. Popularitu, která mu dostávala, využíval v boji za práva černochů či jako odpůrce války ve Vietnamu.

MUHAMMAD ALI - VŠE O BOXERSKÉ LEGENDĚ NAJDETE ZDE >>

„On byl neskutečně inspirující postavou sportu. Box učinil daleko populárnější, tím jak dokázal vystupovat a prezentovat své charisma. Box dokázal prodat jako žádný jiný sportovec nikdy předtím. Sport posunul do další dimenze a přidal mu vyšší poslání v několika směrech,“ vysekává Gretzky poklonu velké legendě.

Na závěr přidává jednu ze svých příhod, kterou prožil s legendárním boxerem. "Poprvé jsem ho potkal v kabině v Los Angeles. Byl to rok 1982, to jsem ještě hrál za Edmonton Oilers. Přišel do kabiny v dobré náladě, tancoval, smál se. Všichni jsme byli nadšení, že ho vidíme a najednou přišel ke mně a říká. „Ty jsi prý ten velký. Pamatuj, já jsem navždy ten nejlepší,“. Jen jsem na něj koukal," smál se Gretzky, jenž příhodou i nenápadně naťukl Aliho neskonalé sebevědomí.

To ho totiž zdobilo celý život.

 

 

 

Témata:  sport, box, hokej, ali, gretzky, úmrtí
 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud