Asie vs. Evropa! V Praze se utká amatérská boxerská špička | iSport.cz
1. února 2019 • 14:07

Asie vs. Evropa! V Praze se utká amatérská boxerská špička

Autor: ON
Vstoupit do diskuse
0
Francouzský mistr světa i Evropy a stříbrný medailista z olympijských her v Riu Sofiane Oumiha (vpravo) a úřadující šampion Asijských her Cendbátar Erdenebat z Mongolska
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hilton rozbouří box. V luxusním pražském hotelu se v sobotu večer uskuteční mimořádný galavečer Asie vs. Evropa. Výběr ze špiček evropského amatérského boxu bude čelit bojovníkům z různých zemí Asie. Na akci nastoupí reprezentanti více jak deseti států. Barvy České republiky budou hájit například Jiří Havel, Zdeněk Chládek, Miloš Bartl nebo Martina Schmoranzová. „Bude to tak vyrovnané, že budou rozhodovat detaily,“ říká Rudolf Kraj, majitel stříbrné olympijské medaile.Svátek amatérského boxu, tak označují odborníci akci, která v sobotu večer zaplní sál hotelu Hilton. Evropští boxeři budou totiž čelit těm nejlepším bijcům z Asie.

„Asiati jsou bojovníci, ale to mi vyhovuje, mám rád tvrdé přestřelky u těla,“ uvedl nejúspěšnější český boxer současnosti Zdeněk Chládek. „Opravdu se těším, protože doma v České republice moc často neboxuji. Doufám, že mi fanoušci vytvoří opravdu domácí atmosféru,“ dodal Chládek.

Dalším, kdo patří mezi hlavní české hvězdy olympijského boxu, je Jiří Havel, člen Top Teamu Českého olympijského výboru.

„Měl jsem skvělou zimní přípravu zakončenou tvrdými sparingy v Bělorusku s evropskou špičkou. Chci udělat hezký zápas pro fanoušky a domů si přivézt pohár pro vítěze,“ plánuje si Havel.

Na galavečeru nebude chybět jako host nejúspěšnější český olympijský boxer Rudolf Kraj, který v roce 2000 vybojoval stříbrnou medaili na olympiádě v Sydney. 

„Moc se na to těším. Bude tam špička amatérského boxu. Jak našeho, tak evropského. Jsem na to velmi zvědavý,“ prozrazuje Kraj. „Přiznávám, že asijské boxery nasledované tolik nemám, ale co vím, síly jsou na obou stranách velmi vyrovnané. Může rozhodovat i to, že se někdo hůř vyspí. V tak vyrovnaných soubojích opravdu záleží na detailech. Nebude to rozhodně tak jednoznačné, jako když jsme před víc jak rokem zápasili s Kubou. V Kanadě se rodí hokejisti, na Kubě boxeři,“ připomíná Kraj listopad roku 2017, kdy evropští boxeři čelili nájezdu z Kuby a nezaznamenali ani jednu výhru.

„Každopádně si myslím, že to bude velmi kvalitní box. Je to obrovská příležitost pro všechny tuzemské boxery, aby předvedli, jak makají,“ dodává stříbrný olympionik.

Na galavečeru olympijského boxu v hotelu Hilton se představí celkem 30 boxerů a boxerek v patnácti duelech. Diváky rozehřejí tři zápasy největších talentů českého boxu. Hlavní program sestává ze zápasů toho nejlepšího, co může asijský a evropský box v současnosti nabídnout.

Vrcholem večera bude střetnutí Francouze Sofianea Oumihy, který je ve váze do 60 kg úřadujícím mistrem světa a stříbrným medailistou z Her v Riu de Janeiro, s úřadujícím šampionem Asijských her Cendbátarem Erdenebatem z Mongolska.
„Sofiane Oumiha dokonce dvakrát porazil Kubánce a myslím, že minulou sezonu neodešel z ringu poražen. Tohle jméno bude jednou ve světovém boxu rezonovat a určitě ho uslyšíte z velkých sálů Las Vegas a podobně,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci Pavel Hynek matchmaker akce a mezinárodní rozhodčí AIBA.

Kde: Pražský hotel Hilton

Kdy: sobota 2. února, od 18.00

O akci: Diváci uvidí 15 zápasů, včetně tří soubojů žen. Osmi hlavním duelům budou předcházet čtyři předzápasy a tři duely nadějí českého boxu.

Témata:  sport, box, Asie vs. Evropa
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud