Skvělý Valverde! Veterán přespurtoval Sagana a vyhrál druhou etapu na Vueltě

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Španělský cyklista Alejandro Valverde porazil ve spurtu do kopce slovenského mistra světa Petera Sagana a připsal si druhou etapovou výhru na letošní Vueltě. Osmatřicetiletý vítěz španělské Grand Tour z roku 2009 po osmém dnu o něco snížil svou ztrátu na Francouze Rudyho Molarda v čele průběžného pořadí.

Valverde se proti vyhlášenému spurtérovi prosadil v závěru 195,1 km dlouhé etapy s cílem v Almadénu. Za Saganem se vyvezl a v pravý čas zaútočil, díky čemuž navázal na svůj triumf z minulé neděle. Na Vueltě šestinásobný medailista z mistrovství světa načal druhou desítku etapových výher.

Sagan, jenž se ve Španělsku připravuje na mistrovství světa, kde chce zaútočit na čtvrtý titul za sebou, byl druhý už v pátek. Na kontě má také třetí místo z třetí etapy. Třetí v neděli dojel Danny van Poppel z Nizozemska.

Lídr závodu Molard byl v hlavním poli a udržel si červený trikot před druhým Valverdem, jenž se mu díky desetisekundové bonifikaci přiblížil na 37 sekund. Třetí je s odstupem 48 sekund Němec Emanuel Buchmann.

Zaútočit na průběžné vedení by mohl Valverde v neděli. Ve dvousetkilometrové deváté etapě čekají na cyklisty tři horské prémie a poté ještě závěrečné stoupání nejvyšší kategorie do horského střediska La Covatilla téměř 2000 metrů nad mořem.

Cyklistický závod Vuelta - 8. etapa (Linares - Almadén, 195,1 km):

1. Valverde (Šp./Movistar) 4:35:54, 2. Sagan (SR/Bora-hansgrohe), 3. Van Poppel (Niz./LottoNL-Jumbo), 4. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida), 5. Nizzolo (It./Trek-Segafredo), 6. Herrada (Šp./Cofidis), 7. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott), 8. Lambrecht (Belg./Lotto-Soudal), 9. García (Šp./Bahrajn-Merida), 10. Kruijswijk (Niz./LottoNL-Jumbo) všichni stejný čas, ...135. Hirt (ČR/Astana) -2:48.

Průběžné pořadí: 1. Molard (Fr./Groupama FDJ) 31:20:34, 2. Valverde -37, 3. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe) -48, 4. S. Yates -51, 5. Gallopin (Fr./AG2R La Mondiale) -59, 6. Kwiatkowski (Pol./Sky) -1:06, 7. I. Izagirre -1:11, 8. Quintana (Kol./Movistar) -1:14, 9. Kruijswijk -1:18, 10. Mas (Šp./Quick-Step) -1:23, ...152. Hirt -1:02:28.