Novým lídrem Vuelty je Yates, v horách kraloval opět Američan King

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Americký cyklista Ben King si dojel v 9. etapě pro druhé vítězství na letošní Vueltě. Do čela závodu se posunul Brit Simon Yates a vede o sekundu před Španělem Alejandrem Valverdem.

King stejně jako v úterý ovládl etapu s cílem na vrcholu. Do lyžařského střediska La Covatilla přijel s náskokem 48 sekund před Nizozemcem Baukem Mollemou poté, co se utrhl ze skupiny uprchlíků. Mollema ho stíhal marně a musel se zde spokojit s druhým místem stejně jako před sedmi lety.

Červený trikot lídra ztratil po čtyřech etapách Francouz Rudy Molard, který dnes na nejlepší nestačil a ztratil přes šest minut. Na prvním místě ho vystřídal Yates, který dojel devátý necelé tři minuty za Kingem a následován Valverdem. Na průběžnou třetí příčku se dostal Kolumbijec Nairo Quintana.

Dosud nejlepší výsledek zaznamenal Jan Hirt, který obsadil v etapě 22. místo. Celkově mu patří 102. příčka.

V pondělí je na programu první volný den.