Viviani slavil, pak byl diskvalifikován. Giro nadále vede Roglič

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Třetí etapu Gira d'Italia vyhrál kolumbijský cyklista Fernando Gaviria. Jezdec stáje SAE Team Emirates získal pátý etapový vavřín z úvodního závodu Grand Tours po diskvalifikaci původního vítěze hromadného spurtu Elii Vivianiho. Růžový dres lídra uhájil Slovinec Primož Roglič.

Italský šampion Viviani proťal cílovou pásku v závěru 220 kilometrů dlouhé trasy jako první, dlouho mu ale radost z vylepšení nedělního druhého místa nevydržela. Jury ho po zhlédnutí záznamu závěrečného sprintu z výsledků vyškrtla.

Na druhém místě byl nakonec klasifikován Arnaud Démare z Francie, vítěz nedělní druhé etapy Němec Pascal Ackermann byl třetí. Čeští cyklisté Josef Černý a Jan Hirt dojeli v závěru první stovky ve skupině se ztrátou 46 sekund na vítěze.

Bývalý slovinský skokan na lyžích Roglič dál vede v průběžném pořadí o 19 sekund před britským vítězem Vuelty Simonem Yatesem. Domácí favorit Vincenzo Nibali je o další čtyři sekundy zpět třetí.

Podívejte se na důvod diskvalifikace Vivianiho:

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 3. etapa (Vinci - Orbetello, 220 km):

1. Gaviria (Kol./SAE Team Emirates) 5:23:19, 2. Démare (Fr./Groupama-FDJ), 3. Ackermann (Něm./Bora-hansgrohe), 4. Moschetti (It./Trek-Segafredo), 5. Nizzolo (It./Dimension Data), 6. Mareczko (It./CCC), 7. Cimolai (It./Israel Cycling Academy), 8. Belletti (It./Androni Giocattoli-Sidermec), 9. Knees (Něm./Ineos), 10. Modolo (It./EF Education First) všichni stejný čas, ...98. Černý (ČR/CCC), 100. Hirt (ČR/Astana) oba -46.

Průběžné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 10:21:01, 2. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -19, 3. Nibali (It./Bahrajn-Merida) -23, 4. López (Kol./Astana), 5. Dumoulin (Niz./Sunweb) oba -28, 6. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -33, 7. Mollema (Niz./Trek-Segafredo) -39, 8. Caruso (It./Bahrajn-Merida) -40, 9. Bilbao (Šp./Astana) -42, 10. De la Parte (Šp./CCC) -45, ...62. Hirt -2:13, 158. Černý -15:19.