6. února 2021 • 17:08

Kulhavý mění tým. Z vlastní stáje míří do velké, zaměří se na maratony

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chorého se bojí. Škoda, že jsem toho pána nepotkal, říká Řepka. Proč je antiKuchta?
Ženský fotbal? Nejrychleji rostoucí sport současnosti, říká marketingová specialistka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český biker Jaroslav Kulhavý bude v nadcházející olympijské sezoně závodit za tým Česká spořitelna - Accolade. Olympijský vítěz z Londýna se po dvou letech, kdy oblékal dres vlastního týmu Jaroslav Kulhavy Cycling Team, vrátí do velké stáje. Zaměřit se chce na maratonské soutěže.„Jsem rád, že jsem zpátky v týmu s tak velkou historií a zázemím. Po loňsku jsem se rozmýšlel, jestli vůbec budu pokračovat, sezona 2020 měla být poslední, ale kvůli pandemii proběhla jen tak napůl. V takové situaci mi proto přišla škoda skončit,“ uvedl Kulhavý při sobotním oznámení spolupráce.

S účastí na odložených olympijských hrách v Tokiu ale příliš nepočítá. „Máme jedno startovní místo a jednoznačně nejlepším Čechem je aktuálně Ondra Cink, nemůžu se na to upínat, musím se soustředit na jiné, reálnější cíle,“ uvedl dvojnásobný olympijský medailista. „Vznikl světový maratonský seriál a samostatný maratonský ranking, takže se otevírají nové možnosti, kde bych mohl uspět já i celý tým,“ dodal.

Oblíbenou cyklistickou destinací Jaroslava Kulhavého jsou Beskydy
Oblíbenou cyklistickou destinací Jaroslava Kulhavého jsou Beskydy

V týmu se sejde s Matoušem Ulmanem, stáj posílil například i další úspěšný maratonec Marek Rauchfuss. „S Matoušem Ulmanem jsem už jel Brasil Ride a Epic Israel. Sedli jsme si jak výkonově, tak lidsky. Cross country budu jezdit už jen minimálně a pouze v Česku, rád bych ještě jednou zažil Nové Město na Moravě s diváky,“ řekl Kulhavý.

První start měl původně absolvovat už příští týden na etapovém závodě Mediterranean Epic ve Španělsku, ten byl ale kvůli pandemii koronaviru odložen na březen.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

Vuelta 2023 (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)
Program Profily etap

Tour de France
Výsledky 2023 Startovní listina 2023

Giro d'Italia
Výsledky 2023

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud