26. března 2023 • 18:55

Nash v premiéře na slavném závodu brala třetí místo, ukázal se i Vakoč

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlín zůstává v lize. Podívejte se, jak se po úspěšné baráži slavilo v kabině
SESTŘIH: Pardubice - Příbram 0:0. Domácí si zahrají nejvyšší soutěž i v příští sezoně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bikerka Kateřina Nash skončila při svém debutu v závodu dvojic Cape Epic s obhájkyní prvenství Sofií Gómezovou Villafaňeovou z Argentiny na třetím místě. Martin Stošek s Němcem Andreasem Seewaldem se po loňské druhé příčce museli spokojit s pátou pozici. Bývalý elitní silničář Petr Vakoč se Švýcarem Marcem Stutzmannem skončili sedmí.Pětačtyřicetiletá Nash a její parťačka začaly v JAR vítězstvím v prologu. Po první etapě jim patřilo v průběžném pořadí druhé místo, které neudržely v královské páté etapě a klesly na třetí příčku, na které už zůstaly. Po sedmi etapách zaostaly o 43 minut za vítěznou Kim Le Courtovou z Mauricia a Verou Looserovou z Namibie.

Stošek se Seewaldem loni celý závod vedli, ale v poslední etapě o vítězství přišli. Letos potkal podobný osud Švýcary Nina Schurtera a Andriho Frischknechta, kteří dnes nabrali téměř šestiminutovou ztrátu na vítězné Němce Georga Eggera a Lukase Bauma a propadli se až na třetí místo. Vítězi se stali Jihoafričan Matthew Beers s Američanem Christopherem Blevinsem.

Česko-německá dvojice za nimi zaostala o téměř 50 minut. „Ambice byly vyšší. Ani jednomu z nás se nejelo dobře, já měl docela velkou krizi v první polovině závodu. Z boje o vítězství nás vyřadil i jeden velký defekt, na lepší než páté místo to nešlo. Spokojený jsem s tím, že jsme nic nevzdávali a bojovali jsme naplno,“ řekl Stošek ČT Sport.

Vakoče loni připravila po přechodu ze silnice o start na Cape Epic zlomenina klíční kosti. Letos jel jako člen záložního týmu Canyon Northwave a se Stutzmannem kryli záda Stoškovi a Seewaldovi. V cíli zářil spokojeností.

„Doufal jsem v desítku, ale nepočítal jsem s tím. Spokojenost je obrovská. Že tady budu v některých etapách bojovat o vítězství, se mi nesnilo. Přes všechny mechanické problémy a to, že jsme pomáhali klukům, jsme zůstali v desítce. To je super,“ uvedl Vakoč.

Výsledky Cape Epic v JAR - konečné pořadí po 7 etapách:

Muži: 1. Beers, Blevins (JAR/USA) 26:17:04, 2. Egger, Baum (Něm.) -3:49, 3. Schurter, Frischknecht (Švýc.) -4:11, ...5. Seewald, Stošek (Něm./ČR) -49:42, 7. Vakoč, Stutzmann (ČR/Švýc.) -1:05:43.

Ženy: 1. Le Courtová, Looserová (Mauricius/Nam.) 33:11:37, 2. Wakefieldová, Lillová (JAR) -32:24, 3. Nash, Gómezová Villafaňeová (ČR/Arg.) -43:17.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

 

Tour de France (1. - 23. 7. 2023, Francie, Španělsko)
Výsledky Tour 2022 Trasa Tour de France 2023

Giro d'Italia (6. - 28. 5. 2023, Itálie, Švýcarsko)
Trasa a etapy Giro d'Italia 2023

Vuelta (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud