28. října 2008 • 14:21

Contador na Giro nepojede

Autor:
Alberto Contador
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španělský cyklista Alberto Contador nebude v příštím roce obhajovat vítězství na Giro d'Italia. Pětadvacetiletý jezdec se chce naplno věnovat přípravě na Tour de France, kterou vyhrál loni.Letos však ve slavném závodě startovat nemohl, protože jeho stáj Astana organizátoři po předchozích dopingových aférách jejích členů nepozvali.

"Když jsem letos vyhrál Giro a Vueltu, chci se vrátit na Tour, uspět znovu tam. Letos jsem měl po Giru v dalším průběhu sezony problémy s regenerací, proto ho tentokrát vynechám," uvedl na serveru cyclingnews Contador, který dokázal vyhrát všechny tři velké Tour jako pátý cyklista v historii.

Na Giro d'Italia tak nedojde k jeho souboji s navrátilcem Lancem Armstrongem. Sedminásobný vítěz Tour nedávno ohlásil comeback do pelotonu, který opustil před třemi roky.

Legendární Američan bude Contadorovým kolegou v Astaně a zároveň rivalem v boji o post týmové jedničky. Na Giro se chystá poprvé v kariéře a měl by být kapitánem kazašské stáje.

Contador se chce na Tour de France připravit v závodech Paříž - Nice, Kolem Baskicka a Vuelta a Castilla y León, na kterých slavil v posledních dvou letech úspěchy.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze