12. listopadu 2008 • 16:08

Ullrich: V Coastu jsem nedopoval

Autor:
Cyklista Jan Ullrich
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý vítěz Tour de France Jan Ullrich vyhrál soud se svou bývalou stájí Coast. Tým tak musí německému cyklistovi zaplatit 340.000 eur (více než 8,6 milionu korun), které mu dlužil na výplatách.Šéf stáje Günther Dahms odmítal Ullrichovi peníze vyplatit, protože podle něj jezdec během působení ve stáji dopoval. Soud však dal za pravdu čtyřiatřicetiletému bývalému cyklistovi.

"Je velmi příjemné být na vítězné straně. Během působení v Coastu jsem doping ani jiné nepovolené metody nepoužíval," řekl Ullrich k období mezi lednem a březnem 2003, kdy za stáj závodil.

Vítěz Tour z roku 1997, který loni ukončil pod tlakem obvinění z dopingu kariéru, vypovídal před soudem v Düsseldorfu pod přísahou.

Pokud by se v budoucnu jeho výpověď ukázala jako nepravdivá, hrozil by mu podle agentury DPA minimálně roční trest vězení.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, cykistika, UllrichKlasická verze
Mobilní verze