Armstrong plánuje jezdit ještě dva roky | iSport.cz
10. prosince 2009 • 13:23

Armstrong plánuje jezdit ještě dva roky

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Lance Armstrong
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární americký cyklista Lance Armstrong chce jezdit ještě dva roky, pak nadobro skončí. Jeho hlavním snem je zisk osmého prvenství z Tour de France. Prohlásil to v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport.Osmatřicetiletý cyklista se vrátil do profesionálního pelotonu v lednu po třech a půl letech. Po sezoně skončil v Astaně a založil si vlastní stáj RadioShack, kam přetáhl většinu jezdců včetně manažera Johana Bruyneela. "Ten tým ale nebyl postaven pro mě. Je mi už 38, naším cílem je jít dál než Armstrong," upozornil.

Pro příští dva roky je jeho hlavním hnacím motorem snaha získat osmý titul z Tour. Jeho hlavním konkurentem bude obhájce prvenství Alberto Contador, který jako jeden z mála v Astaně zůstal. "Alberto je neuvěřitelný talent. Bude to těžké, ne-li nemožné ho porazit. Ale uvidíme," zhodnotil své šance Armstrong.

Slavný cyklista dále oznámil, že končí s uveřejňování výsledků vlastních dopingových zkoušek, neboť pouze vyvolávají spekulace a dopingoví komisaři jej stejně pravidelně testují.

Témata:  sport, cyklistika, armstrong
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud