4. března 2010 • 17:39

Štybar: Můj cíl jsou olympijské hry v Londýně

Autor:
Bude se Štybar radovat i v Londýně?
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 je jedním z hlavních cílů cyklokrosového mistra světa Zdeňka Štybara. Nejlepší jezdec uplynulé sezony, v níž ovládl i Světový pohár a seriál Superprestige, se chce na olympiádu probojovat v cross country horských kol."Olympijské hry jsou můj cíl. Na silnici to není reálné, ale na horských kolech ta šance určitě je," řekl Štybar na dnešním setkání s novináři doma ve Stříbře, kde pro něj uspořádali velkou oslavu.K horským kolům si odskočil už v loňském roce a dokonce startoval na mistrovství Evropy, kde závod nedokončil.

Na domácím šampionátu dojel čtvrtý.Horská kola s cyklokrosem celkem úspěšně kombinuje belgická hvězda Sven Nijs. Bývalý mistr světa získal loni na ME bronzovou medaili, na olympiádě v Pekingu skončil devátý.Štybar nezavrhuje ani variantu, že by vyzkoušel závody na silnici.

"Ta možnost je vždy, a pokud podepíšu novou smlouvu třeba se stájí ProTour, tak vzroste. Měl bych super silniční program, ale v první řadě tam budu určitě jako cyklokrosař," uvedl čtyřiadvacetiletý jezdec, který má do konce února 2011 smlouvu s belgickou stájí Fidea.

Po úspěšné sezoně dostal nabídky i z dalších týmů Sunweb, Quick Step a Lanbouwkredit. "Fidea mě pochopitelně chce udržet, ale musí se snažit vylepšit podmínky, jinak odejdu. Je jasné, že se rozhodnu pro stáj, která mi dá nejlepší podmínky.

Není to jen o penězích, ale hodně také o programu," prohlásil Štybar s tím, že by novou smlouvu chtěl podepsat do měsíce.V letošním roce prý bude mít přibližně stejný program jako v tom minulém.

"Nic zásadně měnit nebudu. Rozhodně nepojedu místo šesti bikových závodů dvanáct," uvedl. Na mistrovství světa v cross country, které se uskuteční v Kanadě těsně před cyklokrosovou sezonou, nepojede, ale s elitou by měl změřit síly na Světovém poháru v Offenburgu.

V jeho plánech na léto nechybějí ani silniční závody. "Pojedeme Kolem Belgie, na to se těším, a také Czech Tour. Ta koliduje s mistrovstvím Evropy na horských kolech v Izraeli, budu se muset pro jedno teprve rozhodnout," řekl Štybar.Od triumfu na lednovém MS v Táboře prý neměl ani den volna, proto se těší na dovolenou. S přítelkyní Ine vyrazí do Egypta.

"Deset dnů se budu jen válet na pláži. Jeden z našich sponzorů má vedle našeho hotelu barák, takže budeme mít k dispozici windsurfing, skútr a další. Už se těším," prohlásil cyklokrosař, který v sezoně výrazně překročil svůj plán.

"Dal jsem si za cíl být ve všech seriálech do třetího místa, a to se mi zdálo hodně, hodně nereálné. Ale dva jsem vyhrál a ve třetím byl druhý, takže jsem splnil hodně nadplán. Nakonec i dvanáct vítězných závodů je dvojnásobek plánu," pochvaloval si Štybar.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze