22. ledna 2018 • 21:10

Outsider z Rockyho města je v Super Bowlu. Eagles slavili s psími hlavami

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
VŠECHNA VIDEA ZDE

V play off měli vydržet jeden zápas a zdvořile se uklonit. Hráči Philadelphia Eagles se ale drží svého vlastního plánu a po vítězství ve finále konference NFC nad Minnesotou jsou v Super Bowlu. V titulovém zápase ligy amerického fotbalu NFL se utkají s obhájci titulu New England Patriots, kteří vyřadili Jacskonville.Když se v roce 1976 zrodil filmový Rocky Balboa, který s tváří Sylvestera Stalloneho pobláznil Filadelfii, hrdé sportovní město mělo svého skutečného hrdinu.

Třicetiletý barman, občas noční vyhazovač a učitel na poloviční úvazek Vince Papale se tehdy přihlásil do kempu Eagles pro hráče bez smlouvy. Americký fotbal hrát přitom na universitě jenom rok a měl za sebou jen krátké působení v konkurenční lize WFL. Překvapivě však uspěl, v NFL strávil tři sezony a jeho příběh se stal námětem filmu Nepřemožitelný, kde si Papaleho zahrál Mark Wahlberg , v civilu bláznivý fanoušek New England Patriots.

Rocky i Papale jsou příkladem tradičního outsiderství Philadelphie. Letošní tým Eagles měl být dalším příkladem do historie, i když v konferenci NFC vyhrál základní část. V prosinci se mu ale zranil quarterback Carson Wentz a s průměrným náhradníkem Nickem Folesem neměl mít šanci.

Byl to ale právě Foles, který v noci na pondělí řídil překvapivou demolici Minnesota Vikings 38:7.

Všemi odepisovaní Eagles jsou v Super Bowlu. A ještě si z nehezké nálepky na svých zádech dělají legraci. Hned, jak zápas skončil, několik hráčů Philadelphie vytáhlo psí masky, s nimiž už v týdnu před zápasem bojovali proti všeobecnému přesvědčení, že jsou odsouzeni k porážce. Výraz underdog (outsider) v angličtině obsahuje slovo dog, což je v češtině pes.

VIDEO: Chris Long v psí masce absolvoval i rozhovor po zápase

„Teď jsme psi, chlape,“ halasil po zápase v šatně Lane Johnson, ofenzivní tackle Eagles, který celou tu legraci začal.

A fanoušci jejich hru hráli s nimi. Také na tribunách stadionu Lincoln Financial Field se objevily desítky psích masek.

„Svoji jsem objevil na trhu. Někdo mi za ni dneska nabídl padesát dolarů, ale nemůžu ji prodat. Teď je to součást historie,“ řekl jeden z fanoušků Ken Hawkins pro USA Today.

Eagles ukoničili sen Minnesoty stát se prvním týmem v historii, který by hrál Super Bowl na svém stadionu. Zápas roku se hraje v neděli 4. února na U.S. Bank Stadium v Minneapolis. Philadelphia se utká s obhájci titulu New England Patriots, kteří ve finále konference AFC porazili Jacksonville Jaguars 24:20, poté, co se v závěrečné čtvrtině dostali z pasti desetibodového manka.

Quarterback vítězů Tom Brady do zápasu nastoupil s poraněnou pravou rukou, na níž mu po středeční tréninkové kolizi se spoluhráčem údajně zůstalo pár štychů. Brady nezářil jako jindy, ve čtvrté čtvrtině ale zkompletoval klíčovou přihrávku při třetím downu na 18 yardů a následně narýsoval vítězný touchdown do rukou receivera Dannyho Amendoly.

Patriots jsou v Super Bowlu poosmé v novém tisíciletí a budou útočit na šestý titul. Eagles se vrací poprvé od roku 2005, kdy padli právě s Patriots.

PLAY OFF NFL
KONFERENČNÍ FINÁLE
 AFC: New England Patriots - Jacksonville Jaguars 24:20
 NFC: Philadelphia Eagles - Minnesota Vikings 38:7
 SUPER BOWL
 Neděle 4. února
 U.S. Bank Stadium, Minneapolis
 Philadelphia Eagles - New England Patriots

Hráč Philadelphia Eagles Chris Long slaví postup svého týmu do Super Bowlu s psí maskou
Hráč Philadelphia Eagles Chris Long slaví postup svého týmu do Super Bowlu s psí maskou

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud