6. června 2016 • 00:36

7 homerunů! Draci Brno se rozstříleli a nyní je čeká Mnichov

Autor:
Baeballisté týmu Draci Brno se chystají na bitvu se soupeřem z Mnichova.
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Stanciu umí sám udělat zápas, má teď víc volnosti LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Stanciu umí sám udělat zápas, má teď víc volnosti
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se mohla pískat i proti Plzni ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se mohla pískat i proti Plzni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádná přestřelka byla k vidění v sobotu v derby mezi Draky Brno a Technikou Brno. V něm Draci rozstříleli svého rivala 23:8, což rozhodně není standardní výsledek baseballové extraligy. K vidění bylo dokonce sedm homerunů od pálkařů devatenáctinásobného mistra republiky. „Myslím, že na tom malém hřišti mohlo být homerunů daleko více,“ prohlásil Arnošt Nesňal, manažer Draků Brno.Taková přestřelka tu už dlouho nebyla. Technika Brno dala ve druhé směně sedm bodů, poté se však rozohnili Draci Brno. První, druhý, třetí… Celkem sedm homerunů letělo za plot. Podle Martina Stříteckého nepodrželi Techniku nadhazovači.

„Toho dokázali Draci využít. Zase je lepší, že diváci viděli tolik bodů, než když zápas skončí 2:1.“ Dařilo se hlavně Michalu Kočímu z Techniky, který odpálil svůj pětistý hit v extralize a stal se sedmým hráčem historie, kterému se tento milník podařilo dosáhnout.

VIDEO: 7 homerunů Draků Brno

Draci Brno prokázali, v jaké jsou teď v pohodě. Dnes a v úterý vyzvou v rámci nově vzniklé Evropské ligy Mnichov. „Ten patří v německé extralize mezi užší špičku. Nebude to jednoduché,“ dodal Nesňal.

Také proto Draky před zápasy Evropské ligy posílili hráči z USA - Gabe Sandersius, mladík z New Jersey a Adam J. Holland z Atlantic City. „Máme náročný program, takže jsme posily potřebovali. Gabe Sanderius hází levou rukou, určitě nám pomůže,“ tvrdil Nesňal.

Levou rukou házející  Gabe Sandersius pochází z Phoenixu v Arizoně, kde studoval na Texas Christian University. Od svých 11 let hraje klubový baseball a díky němu vděčí za studijní stipendia i spoustu životních zkušeností. „Rozhodl jsem se hrát baseball v České republice, protože kvalita baseballu a soutěž jsou jedny z nejlepších v Evropě,“ pochvaluje si tuzemské podmínky.

Témata:  sport, baseball, Draci Brno
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 9. kola Fortuna ligy »

10. kolo Fortuna ligy:

Bohemians - Karviná (pá 28.9., 17:00), Plzeň - Sparta (pá 28.9., 19:00), Dukla Praha - Zlín (so 29.9., 15:00), Slovácko - Opava (so 29.9., 17:00), Příbram - Mladá Boleslav (so 29.9., 17:00), Liberec - Olomouc (so 29.9., 19:00), Baník Ostrava - Slavia (ne 30.9., 15:00), Teplice - Jablonec (ne 30.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze