6. června 2016 • 00:36

7 homerunů! Draci Brno se rozstříleli a nyní je čeká Mnichov

Autor:
Baeballisté týmu Draci Brno se chystají na bitvu se soupeřem z Mnichova.
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádná přestřelka byla k vidění v sobotu v derby mezi Draky Brno a Technikou Brno. V něm Draci rozstříleli svého rivala 23:8, což rozhodně není standardní výsledek baseballové extraligy. K vidění bylo dokonce sedm homerunů od pálkařů devatenáctinásobného mistra republiky. „Myslím, že na tom malém hřišti mohlo být homerunů daleko více,“ prohlásil Arnošt Nesňal, manažer Draků Brno.Taková přestřelka tu už dlouho nebyla. Technika Brno dala ve druhé směně sedm bodů, poté se však rozohnili Draci Brno. První, druhý, třetí… Celkem sedm homerunů letělo za plot. Podle Martina Stříteckého nepodrželi Techniku nadhazovači.

„Toho dokázali Draci využít. Zase je lepší, že diváci viděli tolik bodů, než když zápas skončí 2:1.“ Dařilo se hlavně Michalu Kočímu z Techniky, který odpálil svůj pětistý hit v extralize a stal se sedmým hráčem historie, kterému se tento milník podařilo dosáhnout.

VIDEO: 7 homerunů Draků Brno

Draci Brno prokázali, v jaké jsou teď v pohodě. Dnes a v úterý vyzvou v rámci nově vzniklé Evropské ligy Mnichov. „Ten patří v německé extralize mezi užší špičku. Nebude to jednoduché,“ dodal Nesňal.

Také proto Draky před zápasy Evropské ligy posílili hráči z USA - Gabe Sandersius, mladík z New Jersey a Adam J. Holland z Atlantic City. „Máme náročný program, takže jsme posily potřebovali. Gabe Sanderius hází levou rukou, určitě nám pomůže,“ tvrdil Nesňal.

Levou rukou házející  Gabe Sandersius pochází z Phoenixu v Arizoně, kde studoval na Texas Christian University. Od svých 11 let hraje klubový baseball a díky němu vděčí za studijní stipendia i spoustu životních zkušeností. „Rozhodl jsem se hrát baseball v České republice, protože kvalita baseballu a soutěž jsou jedny z nejlepších v Evropě,“ pochvaluje si tuzemské podmínky.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, baseball, Draci Brno
 Klasická verze
Mobilní verze