15. září 2016 • 17:04

To bylo drama! Čeští baseballisté na ME otočili zápas s Belgií, vyhráli 4:3

Autor: ,
Čeští baseballisté otočili na ME zápas s Belgií
TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden aut dělil baseballisty od porážky s Belgií ve finálové skupině mistrovství Evropy. Češi ale dokázali v nizozemském Hoofddorpu v dohrávce poslední deváté směny vyrovnat na 2:2 a v nastavené desáté rozhodli o vítězství v poměru 4:3. Baseballisté tak mohou stále pomýšlet na historicky první medaili na evropském šampionátu. K tomu však musí v pátek porazit Španělsko a v sobotu Itálii.V posledních dvou zápasech se českých hráčům nedařilo… Vysoká prohra s domácím Nizozemskem (0:10), pak v poslední směně přišli o dobrý výsledek s Německem (1:3). Také proti Belgii se českým baseballistům nedařilo. V útoku se nedokázali prosadit, v obraně dělali chyby. „Nedrželi jsme se podle plánu, jenže pak přišel neskutečný obrat,“ popisoval Michal Müller, manažer reprezentace. 

V deváté směně Češi prohrávali 1:2, zbýval jediný aut. Petr Zýma ale odpálil do středu hřiště a pro bod si doběhl Michal Ondráček. 2:2! „Tohle je na baseballu nejkrásnější. Kluci odvedli pod tlakem naprosto skvělou práci. Věřil jsem, že se nám něco takého podaří, protože prohrát bychom si nezasloužili,“ dodal Müller.

Utkání finálové skupiny se rozhodovalo v nastavené desáté směně se dvěma běžci na prvních dvou metách. Z této pozice se podařilo Belgii zaskórovat jednou. To český tým vybojoval rozhodující dva body. Nejprve Jakub Sládek zahrál ulejvku a posunul běžce do skórovacích pozic. Martin Schneider poté dostal metu zdarma. Po dalekém odpalu Matěje Hejmy si pro body doběhli Petr Zýma s Danielem Vavrušou.

VIDEO: Jak Češi porazili Belgii na ME

„Čekal jsem na nadhoz, který mi poletí nad pas. Chtěl jsem odpálit daleko a stáhnut bod. To se povedlo. Věřil jsem do poslední chvíle, že to obrátíme,“ dodal pálkař Hejma, podle kterého je vítězství nad Belgií velice důležité. „Bez této výhry bychom nemohli pomýšlet na medaili.“

Český tým se v pátek utká se Španělskem od 15:00 a v sobotu s Itálií. Aby měli Češi jistotu umístění na medailové pozici, musí oba zápasy vyhrát. „Věřím, že nás tahle výhra pořádně nastartuje. Hlavně pálkaře, kteří byli v posledních zápasech troch zabrzdění. Zýma předvedl tři hity, Hejma zase zařídil odpalem vítězství. To by je mělo nakopnout,“ dodal manažer reprezentace Müller.

Témata:  Evropa, baseball, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze