22. dubna 2018 • 14:14

Legendární Cal Ripken Jr. trénoval děti na Eagles Praha. Prozradil své tajemství

Autor:
Legendární Cal Ripken Jr. trénoval děti na Eagles Praha.
TOP VIDEA
Baroš o Baníku, Liverpoolu i budoucnosti. Trenérem určitě nebudu, smál se Baroš o Baníku, Liverpoolu i budoucnosti. Trenérem určitě nebudu, smál se
Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká událost pro domácí baseball a všeobecně pro český sport již odstartovala. Hvězda MLB Cal Ripken Jr. přistála v sobotu na pražském letišti. Jen pár hodin poté už vítěz Světové série vedl ukázkové tréninkové jednotky v krčském areálu na Eagles. Mladým baseballistům z českých a evropských týmů se věnoval dvě hodiny. „Pro mě je to zázrak a splnění snu. Teprve teď jsem uvěřil tomu, že je tady,“ prohlásil Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.Jen ojediněle cestuje do zahraniční Cal Ripken, sportovní legenda a neskutečný dříč, který odehrál v baseballové MLB 2632 zápasů v řadě. Do Evropy přiletěl vůbec poprvé, a to rovnou do Prahy. Zde bude popularizovat tento sport a zúčastní se také několika seminářů. Jak se sem takovou sportovní ikonu podařilo dostat? „Kombinací mnoha faktorů. Hlavním hybatelem je Velvyslanectví USA, letos také slavíme 100 let naší státnosti a dubem je měsíc sportu na americké ambasádě,“ prohlásil Petr Ditrich z České baseballové asociace.

Cal Ripken se 19krát dostal do výběru pro All Star Game, dvakrát získal MVP a byl zvolen do Síně slávy. O jakou personu vlastně vůbec jde v porovnání s dalšími sporty? „Zrovna jsem studoval návštěvnost zahraničních sportovních lig a MLB je na tom minimálně pětkrát lépe než německá Bundesliga a třikrát lépe než NHL. Když se posunete v čase, tak jste na Franzi Beckenbauerovi krát pět,“ popsal Petr Ditrich.

Jak na homerun? Časování a síla ze zadní nohy!

Během sobotního tréninku na Eagles Praha legenda týmu Baltimore Orioles prozradila dětem, jak správně odpalovat. „Naprosto klíčové je správné načasování a hodně moc tréninku. Základní síla vychází ze zadní nohy,“ předváděl přímo na hřišti Cal Ripken, který nechyběl ani v jednom zápase MLB po dobu 16 let. Dále baseballistům z mládežnických kategorií vysvětloval základní tři způsoby krátkého hodu a příhozu. „Bylo vidět, že když jim to předváděl hráč takového formátu, tak dávaly pozor a děti si to užívaly. Navíc Ripkena to velice bavilo,“ všiml si David Winkler z České baseballové akademie.

Přitom Cal Ripken při přesunu do České republiky skoro vůbec nespal. „Děti byly skvělé. Bylo jich zde hodně a trénovali jsme na několika pozicích. Byla to velká zábava,“ dodala velká sportovní hvězda. „Cestoval jsem do Japonska, Nikaragui nebo do Číny a jazyk baseballu je vždycky stejný. Velice se těším, až se dozvím více o českém baseballu. Zatím jsem viděl, jak vypadal tento komplex na Eagles Praha před dvaceti lety, jaké změny prodělal. I z toho je vidět, jak je tento sport v České republice čím dál více populárnější,“ dodal Cal Ripken.

Baseballová legenda v neděli trénuje děti v Plzni, navštíví plzeňský pivovar a zahájí výstavu 100 baseballu v České republice. V pondělí bude mít tiskovou konferenci, v úterý bude trénovat v Troji a ve středu v Brně. „Tím, že poprvé Cal Ripken přiletěl do Evropy, tak to poutá pozornost také zahraničních médií,“ doplnil Petr Ditrich.

Témata:  baseball, Ripken, Praha
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze