Baseballisté na kvalifikaci World Baseball Classic neletí. Dalo se to čekat, říkají | iSport.cz
Květoslav Šimek
13. března 2020 • 10:14

Baseballisté na kvalifikaci World Baseball Classic neletí. Dalo se to čekat, říkají

Vstoupit do diskuse
0
Nadhazovač reprezentace Boris Bokaj
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do poslední chvíle doufali v dramatický zvrat. Baseballová kvalifikace World Baseball Classic v americkém Tucsonu, kterou co čtyři roky pořádá MLB, byla kvůli pandemii nového typu koronaviru odložená. Doma tak zůstali i čeští reprezentanti.„Upřímně, až tak už jsem to neprožíval, protože se to v současné situaci dalo čekat,“ říká reprezentační nadhazovač Boris Bokaj. Čeští baseballisté se měli o postup do prestižní akce, které se účastní i zámořští profesionálové, utkat s pěti soupeři. Ve skupině mají Filipíny, Španělsko, Nový Zéland, Panamu a Velkou Británii. „Formát se proti předchozím ročníkům změnil, ze skupiny postupují dva nejlepší, věřili jsme si,“ říká Bokaj. „Bohužel. Uvidíme, jak to dopadne. Mluví se o tom, že by se mohlo hrát v říjnu, ale to jsou zatím jen spekulace.“

Reprezentanti byli do včerejšího večera připravení v pohotovosti. Původně měli odlétat v sobotu, kvůli vyhlášenému zákazu letů do Spojených států byli operativně nachystaní vyrazit dnes. „I tahle šance ale padla, akce se ruší,“ pokrčil rameny Bokaj.

Hrající trenér úřadujících mistrů Arrows Ostrava teď řeší ligovou a klubovou přípravu. „Zatím nevíme, jestli to budeme přes omezení zvládat, sledujeme, jak se situace vyvíjí,“ říká Bokaj. „Oficiálně zatím zpráva o začátku ligové sezony nepřišla.“ Ostravané by měli domácí soutěž rozjíždět na začátku dubna. V červnu navíc hostí finálový turnaj Poháru mistrů, na kterém se má představit osm nejlepších týmů Evropy. Včetně pořádajícího klubu Arrows.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud