TOP golfová hřiště v Dubaji: zahrajte si v poušti či na malebném pobřeží | iSport.cz
5. října 2021 • 15:30

TOP golfová hřiště v Dubaji: zahrajte si v poušti či na malebném pobřeží

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
 • DTCM GOLFDTCM GOLFFOTO: Dubai Tourism

  Dubaj, kde se nacházejí tři ze 100 nejlepších golfových hřišť světa a kde se konají významné světové turnaje, je rozhodně na světovém golfovém výsluní. Procvičte si při své příští dovolené patování na jednom z úžasných greenů.

 • 1. Address Montgomerie

  Hřiště Address Montgomerie, které se nachází v malebné oblasti Emirates Hills, jakési dubajské obdobě Beverly Hills, je jednou z nejžádanějších golfových destinací na Středním východě. Colin Montgomerie, slavný golfista, jehož jméno hotel nese, navrhl hřiště za pomoci jiné legendy - již zesnulého Desmonda Muirheada. Hřiště se rozpíná na více než 107 hektarech, včetně 20 hektarů umělých jezírek, 37 hektarů dokonale zastřižených zahrad a 81 velkých bunkerů, díky nimž je toto 18jamkové mistrovské hřiště stejně záludné, jako je krásné.

  DTCM GOLF DTCM GOLFFoto Dubai Tourism

 • 2. Dubai Creek Golf & Yacht Club

  Klub Dubai Creek Golf & Yacht Club, který shlíží na Dubajskou zátoku, dominuje malebnému pobřeží města. Toto 18jamkové hřiště mistrovských parametrů zahrnuje téměř 6,5 km opečovávaných fairwayí, kokosové palmy a ďábelsky náročné vodní a písečné překážky. Hřiště hostilo elitní turnaje a o jeho aktuální rekord, který činí 61 ran, se dělí Rayhan Thomas a M. G. Keyser. Pokud tedy hledáte náročnou výzvu, tady jednu máte.

  Dubai Creek Golf & Yacht Club Dubai Creek Golf & Yacht ClubFoto Dubai Tourism

 • 3. Dubai Hills Golf Club

  Hřiště Dubai Hills, nejnovější přírůstek na dubajské golfové scéně, leží uprostřed písečné pouště. Na pozadí jeho zvlněných greenů můžete obdivovat údolí, vádí a jezírka. Toto 18jamkové hřiště je navrženo pro hráče všech úrovní a otevírají se z něj úchvatné výhledy na panorama centra Dubaje v dálce, díky kterým na hru na tomto hřišti jen tak nezapomenete. Klub nabízí také kompletně osvětlené cvičné odpaliště ideální na letní večery a špičkové cvičné plochy, kde můžete dokonale procvičit své údery. 

  Emirates Golf Club Majlis Emirates Golf Club MajlisFoto Dubai Tourism
  Hřiště nabízí úchvatné výhledy na panorama centra Dubaje Hřiště nabízí úchvatné výhledy na panorama centra DubajeFoto TOPGolf

 • 4. Els Club

  Dalším hřištěm, za kterým stojí věhlasný profesionál, je hřiště Els Club, dítko samotného Ernieho Else. Bývalá světová jednička z Jihoafrické republiky se při stavbě inspirovala hřišti ve Velké Británii. V pouštní krajině tak najdete jedinečné hřiště s klasickými britskými prvky, které představuje výzvu i pro zkušené hráče. Na hřišti, které se nachází ve Sports City, najdete prvky z Elsových oblíbených hřišť po celém světě, například bunkery jako z Royal Melbourne a zvlněné greeny podobající se světoznámému americkému hřišti Pinehurst No. 2.

  Jumeirah Golf Estates Fire Jumeirah Golf Estates FireFoto Dubai Tourism

 • 5. Emirates Golf Club

  Když řekneme, že golfový klub Emirates Golf Club hostil turnaj série European Tour Omega Dubai Desert Classic a Omega Dubai Moonlight Classic, není už třeba mnoho dodávat. Nabízí dvě 18jamková a jedno 9jamkové tříparové hřiště a je tak skvělou volbou pro zkušené hráče i začátečníky. Jedno z 18jamkových hřišť, Faldo Course, je jediné 18jamkové hřiště v regionu kompletně osvětlené pro noční hru – ideální pro nadšené golfisty, kteří během vlahých letních měsíců chtějí hrát hluboko do noci.

  Pokud nemáte s golfem žádné zkušenosti, ale přesto byste si rádi zahráli, máme pro vás tip, který se rovněž nachází v Emirates Golf Club. Topgolf nabízí široký výběr her, které využívají golfové míčky s mikročipy, které umožňují sledovat každý odpal. Hráčovy odpaly se přenášejí zpět na obrazovku a ukazují přesnost a vzdálenost každého míčku. Díky obřím terčům je to zábava pro každého – skórovat tak mohou hosté všech věkových kategorií a úrovní!

  Trump International Golf Club Trump International Golf ClubFoto Dubai Tourism

   

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud