11. října 2015 • 21:10

Irové slaví, poprve na MS zdolali Francii a vyhnou se Zélandu

Autor:
Irští ragbisté se radují v zápase s Francií
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na mistrovství světa v ragby se repríza finále z roku 2011 odehraje už ve čtvrtfinále. Obhájci stříbrných medailí Francouzi prohráli v souboji o první místo ve skupině D s Irskem 9:24 a v play off je čeká Nový Zéland. Irsko se utká s Argentinou, další čtvrtfinálové dvojice tvoří JAR - Wales a Austrálie - Skotsko.Irové porazili Francii na mistrovství světa poprvé. Ve čtvrtfinále se sice vyhnou největším favoritům All Blacks, za vítězství v dnešním drsném zápase ale zaplatili ztrátou tří hráčů. Kvůli zraněním z utkání postupně odstoupili Johnny Sexton, kapitán Paul O'Connell a Peter O'Mahony. Není jasné, zda budou v pořádku na čtvrtfinále.

Italští ragbisté porazili v přímém souboji o třetí místo ve skupině D Rumunsko 32:22 a zajistili si účast na příštím světovém šampionátu v roce 2019 v Japonsku. Rumunský tým bude muset hrát kvalifikaci.

Italové položili do začátku druhého poločasu čtyři pětky a vedli už 29:3. Rumunští hráči, kteří v předchozím duelu navzdory patnáctibodovému manku porazili Kanadu a postarali se o největší obrat v historii světových šampionátů, tentokrát dokázali jen snížit. Dvěma pětkami k tomu přispěl Adrian Apostol.

Argentina zakončila základní část jasnou výhrou nad Namibií 64:19, během níž položila devět pětek. Už jistý druhý tým skupiny C si především zatrénoval na čtvrtfinále, v němž narazí na Irsko.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze