Udržet se mezi elitou, to je hlavní cíl českých squashistů na ME týmů | iSport.cz
2. května 2018 • 07:06

Udržet se mezi elitou, to je hlavní cíl českých squashistů na ME týmů

Autor: nne
Squashista Daniel Mekbib (vpravo) bude reprezentovat Česko na ME týmů.
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V polské Vratislavi se ve středu rozehraje mistrovství Evropy týmů. Na jedné z nejprestižnějších squashových akcí, která skončí v sobotu, mají čeští hráči jasný cíl – pokusit se udržet v nejelitnější Divizi 1. Do Polska vyrazily čtyři nejlepší ženy a pět nejlepších českých squashistů. „Nálada je u nás velice dobrá a bojovná. Vyzveme těžké soupeře, které se pokusíme překvapit,“ prohlásil trenér mužů David Tománek.V loňském roce se českým reprezentačním týmům evropský šampionát vydařil - squashisté v čele s hrajícím kapitánem Janem Koukalem skončili šestí, což je historicky nejlepší výsledek. Ženy se Zuzanou Kubáňovou, která nyní v Polsku nehraje, byly páté, což je druhý nejlepší výsledek na ME po bronzu z roku 2014. „Zopakovat loňský úspěch bude náročné, do základní skupiny nám byly nalosovány Angličany, které vloni turnaj ovládly. Klíčem k úspěchu je porazit Švýcarky a pak ještě alespoň jeden tým,“ vyhlásil Jan Roll, kapitán českých squashistek.

Ty odcestovaly do Polska ve složení Anna Serme, Olga Kolářová, Eva Feřteková a Natálie Babjuková. Ve středu se utkají s Nizozemskem a s Anglií, ve čtvrtek pak se Švýcarskem. Také na muže čekají v základní skupině Angličané. Český tým ve složení Daniel Mekbib, Martin Švec, Ondřej Uherka, Jakub Solnický a Viktor Byrtus sazí zejména na celkovou vyrovnanost sestavy. „Největší tlak bude patrně na pozicích tři a čtyři. Naše soupiska je ale velice kvalitní. Máme mladé hráče, kteří už ale mají celkem dost zkušeností a chtějí se předvést,“ doplnil David Tománek.

Právě Mekbib a Švec vyhráli v letošním roce poprvé zahraniční turnaj PSA – Mekbib triumfoval koncem února v Torontu, Švec zase o minulém víkendu v Jižní Africe. „To jim dalo velké sebevědomí, věří si,“ dodal Tománek, který zval na mistrovství Evropy do Polska také dlouholetou českou jedničku Jana Koukala. „S dostatečným předstihem jsme mu dali vědět. Jeho zkušenosti by se nám hodili. Honza se ale v tuto chvíli zaměřuje na své projekty, časově by to nezvládal.“

Čeští squashisté ve středu narazí na Německo a Anglii, ve čtvrtek pak vyzve Wales. Ze skupiny poustoupí dva nejlepší týmy, zbytek si zahraje další dva zápasy o udržení. Finálové duely jsou na programu v sobotu

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud