Softbalistky rozehrají ME proti Litvě. Trenéři sondují informace o naturalizovaných nadhazovačkách | iSport.cz
1. dubna 2019 • 08:58

Softbalistky rozehrají ME proti Litvě. Trenéři sondují informace o naturalizovaných nadhazovačkách

Autor: ktp
České softbalistky zahájí ME zápasem s Litvou.
TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

České reprezentační softbalistky znají soupeřky a přesný rozpis pro základní skupinu červnového mistrovství Evropy v Ostravě. Úvodní duel rozehrají proti Litvě, dále je čeká Švédsko, Slovensko, Francie a Belgie. Ze šampionátu postoupí šest nejlepších týmů do kvalifikace v nizozemském Utrechtu, kde se společně s africkými týmy utkají o účast na letních olympijských her v Tokiu 2020. „Nechceme se však pouze zaměřovat na umístění v top šest. Tím, že mistrovství Evropy pořádáme, hodláme před domácím publikem bojovat o celkové vítězství,“ prohlásil Vojtěch Albrecht, trenér reprezentace.Do Ostravy se od 30. června sjede 23 týmů z celé Evropy. Mezi favority kromě českých hráček se počítá s Nizozemskem, Velkou Británií a Itálií. „Černým koněm je podle mého názoru Řecko. Má totiž řadu hráček z univerzitních týmů americké Divize 1. Jsem rád, že na něho narazíme až v pozdějších fázi turnaje,“ prohlásil trenér Vojtěch Albrecht. Ze základní skupiny postupují dva nejlepší týmy. Jak v konkurenci uspějí Češky, které v minulém roce ovládly turnaj Super 6 za účasti elitních evropských celků?

„Troufám si tvrdit, že by nemělo dojít k překvapení. Kromě nás favorizuji Švédsko nebo Slovensko. Překvapit může Francie, protože do Ostravy patrně přiveze softbalistky s dvojím občanstvím,“ doplnil trenér Vojtěch Albrecht, jehož trenérský tým se chce na naturalizované hráčky z konkurenčních týmů zaměřit. Například Velká Británie, Řecko a Irsko přivádí hodně hráček ze svých kolonií nebo oslovuje ty s dvojím občanství z USA či Kanady. „Víme, jaké naturalizované nadhazovačky jsou nebezpečné. Sbíráme o nich data a sledujeme jejich výkony přes oficiální zdroje a streamy z jednotlivých utkání. Také během evropského šampionátu budou pod dohledem našich skautů.“

Po základních skupinách se utvoří dvě meziskupiny, ze které do finální části postoupí tři nejlepší reprezentační týmy. Finální šestice si pak zahraje o evropský titul. „Čeká nás hodně velká porce zápasů. Také proto jsme v únoru odcestovali na Floridu, kde jsme sehrály během čtrnácti dní přes dvacet utkání. Z této zkušenosti budeme čerpat,“ doplnil reprezentační trenér Vojtěch Albrecht.

Po ME Evropy v Ostravě se uskuteční šestidenní kvalifikační turnaj v Nizozemsku, který je naplánován na 23. července. Samy hráčky před několika lety vyhlásily program Mise 2020, jehož cílem je se dostat do Tokia na olympijské hry v roce 2020. „Reálné to určitě je. Věřím tomu, že se nám to povede a že se v příštím roce podíváme do Japonska,“ prohlásila nadhazovačka Veronika Pecková, jedna z hlavních hvězd českého týmu.

Rozpis ME v softbalu žen v Ostravě, skupina A
30. června 11:15 Česká republika vs. Litva
30. června 21:00 Česká republika vs. Švédsko
1. července 14:00 Slovensko vs. Česká republika
1. července 20:45 Francie vs. Česká republika
2. července 11:45 Česká republika vs. Belgie

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud