Brněnské squashové týmy získaly historický double v domácí extralize! | iSport.cz
19. května 2019 • 18:33

Brněnské squashové týmy získaly historický double v domácí extralize!

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Brněnské squashové týmy získaly historický double v domácí extralize
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
SESTŘIH: Bayern - Chelsea 4:1. Lewandowského koncert a jasný postup
VŠECHNA VIDEA ZDE

Historický úspěch pro brněnský squash. Mužský tým Viktoria Brno Sportprofit a ženský Viktoria Brno Kabel-A.T získaly v neděli tituly v domácí extralize. V obou případech si poradily s pražskými celky, brněnští squashisté porazili 2:1 na zápasy SC Strahov, který útočil na devatenáctý titul. „Bylo to hodně emotivní. Konečně jsme po několika účastích ve finále, kdy jsme v minulosti prohrávali hlavně s cizinci, získali celkový triumf,“ prohlásil Martin Švec z brněnské Viktorie, která se raduje ze svého šestého titulu. O titulu mezi ženami rozhodoval až poslední set závěrečného utkání, v němž Haštal W Fotorobot neuspěl.Hrají spolu už několik let a v tomto složení titul nezískali. Řeč je o elitních českých squashistech – Danielu Mekbibovi, Martinu Švecovi a Ondřeji Uherkovi. „Pravidelně jsme potvrzovali pozici nejlepšího českého týmu, v extraligovém finále jsme ale pokaždé prohráli s výběrem zahraničních hráčů. To se letos konečně zlomilo,“ dodal Martin Švec. V prvním duelu Uherka porazil Lukáše Jelínka, poté se představil za domácí brněnský tým Angličan Richie Fallows. Jenže jediná zahraniční posila Brna prohrála s Kolumbijcem Juanem Camilem Vargasem.

„To nás celkem překvapilo. Naštěstí po nepříliš povedeném vstupu do utkání uspěl Mekbib a získal důležitý druhý bod,“ popisoval Martin Švec, který potřeboval k jistotě uhrát dva sety. A proti Jaroslavu Čechovi se nemýlil. „Sice jsme byli před zápasem za favority, ale nebylo to vůbec lehké. Moc si to užíváme. Viktorie potvrdila, že jako tým skvěle funguje,“ dodal Švec z Viktorie, která triumfovala po šest letech.

Druhý titul pro brněnský tým přinesly ženské hráčky, a to po dramatickém průběhu. První bod získaly hráčky Fotorobotu, když Zuzana Kubáňová zdolala 3:0 na sety Mariku Doubravovou. Skóre srovnala v utkání jedniček domácí Michaela Čepová, která porazila 3:1 Evu Feřtekovou. V rozhodujícím utkání pak zlatý bod pro Viktorku doslova vydřela Andrea Malinová proti Natálii Babjukové. V utkání prohrávala 0:2 na sety a ve třetím odvracela za stavu dva mečboly soupeřky. „Je to úžasné. Hodně nám pomohla také bouřlivá atmosféra. Dorazilo hodně lidí, kteří nás podporovali,“ popisovala Čepová. „Tento rok se nám v extralize opravdu dařilo. Odehrály jsme spoustu kvalitních a vyrovnaných zápasu.“

SQUASH – finále extraligy týmů v Brně (Vitkoria)
muži: Viktoria Brno Sportprofit – SC Strahov 2:1
ženy: Viktoria Brno Kabel-A.T - Haštal W Fotorobot 2:1.

Témata:  squash, liga, týmy
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud