26. října 2022 • 10:11

Startuje badmintonová extraliga. K vidění budou zahraniční hvězdy a domácí elita

Autor: juh
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Celý Pittsburgh žil Jágrem. Co legendu baví kromě hokeje? Sleduje moudra na Instagramu
Petržela: Slavii chybí fotbalovost, Sparta mě baví víc. Ale raději bez Panáka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atraktivnější domácí badmintonová extraliga smíšených týmů ještě nikdy nebyla. Na domácích palubovkách se od sobotu objeví několik medailistů z mistrovství Evropy, Dánové Mikkel Mikkelsen, Rikke Soby Hansen nebo finský střelec Kalle Koljonen. A dojde také na start domácí hvězdy Jana Loudy, který posílil tým ze západočeské Plzně. Titul obhajují BK 1973 Benátky nad Jizerou, první a druhé kolo odstartuje o víkendu.Česká extraliga se v letošním ročníku posouvá o stupeň výše, a to především díky soupiskám většiny celků. Ty mají své kádry vyztužené o velké zahraniční osobnosti. Tak například Benátky nad Jizerou udrželi v týmu Mikkela Mikkelsena, který spolu s Rikke Soby Hansen vybojoval bronz na letošním ME v Madridu. Právě jeho partnerka bude v kádru středočeského celku figurovat také.

Opticky ještě nabitější sestavu má brněnský celek SK Stavos Slatina. Předseda oddílu Ladislav Vorel znovu přivedl dánskou legendu Hanse Kristiana Vittinghuse, který se v minulosti dostal do světové desítky! Obrovskou sílu mají i další singlisté – Bulhar Nikolov nebo Dán Svendsen. Šedesátý hráč světa opanoval Czech Open v Praze, které skončilo o víkendu. „Hlavně by se nemělo stát to, co v loňském roce, kdy nám opory odjely na jiné turnaje. Snažili jsme se to ve smlouvách ošetřit,“ tvrdil předseda oddílu z moravské metropole.

Loňský bronzový celek BA Plzeň sází především na tuzemské hráče, letos k nim přibude Jan Louda, který se do extraligy vrací po několika letech. Nejlepší český singlista, který se představuje také v rakouské nejvyšší soutěži, se na start v domácím dresu moc těší. „Je to změna, hraje se do 11 bodů, takže i příprava bude trochu jiná, ale těším se, týmové soutěže mám rád,“ konstatuje 69. hráč světa.

Další celky s posilami také nešetřily, a tak třeba nováček B. O. Chance Ostrava vítá ve svých řadách finského „střelce“ Kalleho Koljonena, který už také vybojoval medaili na ME, konkrétně bronz na v Kyjevě 2021. Novinkou také je, že by každé kolo Extraligy smíšených družstev měl přinášet také kanál ČT Sport Plus. „Je to další krok z zatraktivnění extraligy, navíc letos je soutěž díky úžasným jménům opravdu na vynikající úrovni a podařilo se nám zajistit partnera soutěže, kterým je firma VICTOR,” říká předseda svazu Petr Martinec.

Základní soutěž bude probíhat během čtyř víkendů, které budou rozprostřeny do letošního i začátku příštího roku. První dva týmy po základní části postupují přímo do Final Four Play-off, celky na třetím až šestém místě se utkají ve čtvrtfinále Play-off o zbylá dvě místa do Final Four, tým na posledním místě po základní části čeká baráž s vítězi 1. ligy východ a západ.

O tom, jestli znovu obhájí titul družstvo BK 1973 Benátky nad Jizerou, nebo se dočká jiný celek, budeme vědět v květnu příštího roku. První kolo, které nabídne hned několik zajímavých duelů, začíná již tento víkend, hrát se bude v sobotu i neděli, přičemž každý celek odehraje dvě utkání.

BADMINTON EXTRALIGA DRUŽSTEV
1. kolo 29.10.2022
BK 1973 Benátky nad Jizerou - TJ Sokol Klimkovice 13:00 hod.
BADMINTON FSpS MU - SKB Český Krumlov 16:00 hod.
BK Meteor Praha - SK STAVOS Brno Slatina 13:00 hod.
BA Plzeň - B.O. Chance Ostrava Sportclub 15:00 hod.

2. kolo 30.10.2022
TJ Sokol Klimkovice - SK STAVOS Brno Slatina 11:00 hod.
BA Plzeň - BK 1973 Benátky nad Jizerou 10:00 hod.
SKB Český Krumlov - BK Meteor Praha 13:00 hod.
B.O. Chance Ostrava Sportclub - BADMINTON FSpS MU 13:00 hod.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud