Pudilová v UFC padla! Sestra šampionky ji ukončila ve druhém kole | iSport.cz
3. srpna 2019 • 20:20

Pudilová v UFC padla! Sestra šampionky ji ukončila ve druhém kole

Autor: Marek Stodůlka
Lucie Pudilová (ilustrační foto)
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY (7. kolo): Slovácko vykrade Ostravu. Zvládne Sparta těžký duel v Liberci? SÁZKAŘSKÉ TIPY (7. kolo): Slovácko vykrade Ostravu. Zvládne Sparta těžký duel v Liberci?
Fenomén RUDEJ FANDA: Jak dlouho už fandí Spartě? A co na to slávisti? Fenomén RUDEJ FANDA: Jak dlouho už fandí Spartě? A co na to slávisti?
VŠECHNA VIDEA ZDE

První prohra před limitem v kariéře. Lucie Pudilová nezvládla na turnaji UFC on ESPN 5 v americkém Newarku souboj se sestrou šampionky Antoninou Ševčenkovou. Bojovnice z Příbrami navíc zaznamenala třetí porážku v řadě, její budoucnost v neslavnější lize MMA na světě tak zůstává nejistá. Česká zápasnice ale bojovala velmi statečně. Dokonce ani v momentě, kdy duel směřoval k jasné prohře, se nehodlala vzdát odklepáním, a tak ji soupeřka uspala.Bojovala jako lvice, i přes to odcházela z oktagonu jako poražená. Lucie Pudilová dokázala v prvním kole zápasu s Antoninou Ševčenkovou soupeřku trefit dvěma tvrdými lokty, po kterých rodačce z Kyrgysztánu začala téct krev z jizvy pod levým obočím.

„Do brady, do brady jí tlač. Lucko, nenech se natlačovat na tu klec,“ zněly poslední rady z českého rohu. Nepovedený strh na začátku druhého kola však znamenal rychlý konec. O devět let starší sokyně se Pudilové dostala do zad a nasadila jí škrcení. Češka se vzdát nechtěla, po chvíli ale začala ztrácet vědomí, a tak byl rozhodčí nucen duel zastavit.

„Ty lokty jsem tak moc necítila, ale cítila jsem, jak mi po tváři teče krev. Až se mi to zranění zahojí, chci hned bojovat znovu,“ komentovala starší ze sester Ševčenkových duel i nadcházející plány v pozápasovém rozhovoru.

Ševčenková se tak po jedné prohře vrátila na vítěznou vlnu, jež mohla oslavit i se svou sestrou Valentinou, šampionkou UFC v muší váze. Ta jí totiž jako vždy sekundovala v rohu a udílela cenné rady během souboje, který provázela zvláštní atmosféra. Diváci totiž několikrát místo toho, aby aplaudovali bojovnicím, vyli jako vlci.

Opět kvalitní zápas, ale znovu prohra. Bude to stačit? Česká zástupkyně se po dvou prohrách na body nedokázala vrátit zpět k vítězení, navíc prohrála před limitem. Její budoucnost v UFC je tak nejspíš nahnutá. Co bude s její kariérou dál, jestli ještě dostane šanci nebo ji nejslavnější liga propustí, se nejspíše dozvíme v následujících dnech.

Témata:  sport, mma, ufc, Lucie Pudilová
 
Články odjinud


Články odjinud