Kousek od neštěstí! Räikkönena zradil déšť, málem ho sestřelil Verstappen | iSport.cz
14. listopadu 2016 • 15:51

Kousek od neštěstí! Räikkönena zradil déšť, málem ho sestřelil Verstappen

Autor: dvo
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nechybělo málo a formule 1 řešila obrovskou tragédii. Při nedělní Velké ceně Brazílie totiž nešťastně havaroval Kimi Räikkönen, kterého zradilo deštivé počasí, a po aquaplaningu narazil se svým vozem do bezpečnostní bariéry, za což mohl nakonec děkovat bohu. Jen těsně předtím, kdy se jeho monopost nekontrolovaně klouzal po okruhu, se jen těsně vyhnul rozjetému Maxi Verstappenovi a Nikovi Hülkenbergovi, kteří byli v závěsu.Nedělní závod v Interlagosu, který byl od začátku sužován deštěm, byla jedna obrovská divočina už od prvních minut. Ještě před samotným vypuknutím rozbil svůj vůz Romain Grosjean a vedení závodu rozhodlo, že se bude startovat za doprovodu safety caru.

Jen co bezpečnostní vůz zamířil mimo trať, musel na ni zpátky kvůli kolizi Marcuse Ericssona, který dostal smyk. A pak se znovu opakovala ta samá scéna, tentokrát však mohla mít mnohem tragičtější následky.

Ve 20. kole zajel bezpečnostní vůz do boxů, ale okamžitě musel zpátky. V prostoru, kde závodníci startují, totiž nezvládl svoje ferrari Kimi Räikkönen a po aquaplaningu se stal pouhým pasažérem rozdivočelého monopostu.

VIDEO: Nehoda Kimiho Räikkönena

Ten se po odrazu od stěny vymrštil přes celou vozovku na druhý kraj trati a chybělo jen pár metrů k tomu, aby do něho ve vysoké rychlosti narazili Max Verstappen a Nico Hülkenberg. Vedení závodu vyslalo na trať okamžitě znovu safety car a po vyvěšení červené vlajky přišlo dokonce dočasné zastavení.

„Dostal jsem aquaplaning v místě, kde jsem to opravdu nečekal a tak jsem se tam jen točil dokola…,“ vyprávěl po závodě finský pilot, kterému se naštěstí nic nestalo.

Víc než Räikkönen byl z kolize možná vyděšený mladý jezdec stáje Manor Esteban Ocon, který kolem odstaveného ferrari v těsné blízkosti projížděl. „To bylo o milimetry. Absolutně jsem nic neviděl,“ hlásil okamžitě do týmového rádia 20letý Francouz.

Nehoda finského pilota vypadala opravdu nebezpečně
Nehoda finského pilota vypadala opravdu nebezpečně

 
Články odjinud


Články odjinud