Formule 1 opustí Soči. Monoposty budou kroužit na jiném ruském okruhu | iSport.cz
26. června 2021 • 11:21

Formule 1 opustí Soči. Monoposty budou kroužit na jiném ruském okruhu

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hráči z předinternetové doby: Je dobrá nebo špatná střela, ale ani dobrá střela nemusí dopadnout do obroučky
OH naruby: potlesk pro Seemanovou, pochopení pro Bilesovou a kérky s kruhy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká cena Ruska formule 1 se od roku 2023 bude jezdit v Petrohradu. O změně dějiště závodu, který se od zařazení do kalendáře mistrovství světa před sedmi lety konal v Soči, informoval web šampionátu.„Mám radost, že po náročné práci s ruskými partnery a přísné kontrole okruhu Igora Drive, můžu oznámit, že na něm bude od roku 2023 závodit formule 1,“ řekl výkonný ředitel formule Stefano Domenicali.

Autodrom Igora Drive leží 54 kilometrů od Petrohradu a loni od Mezinárodní automobilové federace dostal licenci potřebnou k pořádání závodů formule 1. Okruh má délku 4086 metrů s převýšením 17 metrů a nabízí deset rozvržení trati.

Velká cena Ruska byla do programu mistrovství zařazena v roce 2014 a jezdila se na městském okruhu v Soči. Všech sedm dosavadních závodů tam vyhrála stáj Mercedes, o čtyři triumfy se postaral sedminásobný šampion Lewis Hamilton. Letošní Grand Prix je na programu 26. září.

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud