Legendární Valentino Rossi se zlobí: Současná MotoGP je nuda! | iSport.cz
Ivo Pospíšil
24. října 2012 • 12:18

Legendární Valentino Rossi se zlobí: Současná MotoGP je nuda!

TOP VIDEA
TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pedrosa, Lorenzo. Lorenzo, Pedrosa. Současný ročník MotoGP se změnil v boj dvou rychlíků. Jednoho z hondy, druhého z yamahy. Po startu vždy všem pláchnou a o výhře se rozhoduje mezi nimi. Což může fascinovat, i nudit. „Myslím, že teď je to nejhorší období za celou mou kariéru. Závody jsou nudné,“ prohlásil dokonce devítinásobný mistr světa Valentino Rossi.Těmi slovy vyvolal širokou diskuzi. „Závody jsou teď poměrně špatné a je těžké zůstat u nich vzhůru.“ Tvrdá slova. A o to tvrdší, když je vypustil sám Valentino Rossi, muž, který je se sedmi tituly v MotoGP (a celkově devíti) aktivní motoristickou legendou.

Naráží tím na fakt, že letošní ročník je po zranění a nedávné absenci Caseyho Stonera záležitostí dvou jezdců. Jorgeho Lorenza a Daniho Pedrosy, kteří vyhráli ze šestnácti závodů hned dvanáct.

Z toho poslední tři závody mají vždy jasné složení. První Pedrosa, druhý Lorenzo.
„Když se podíváte na Moto3, tak tam jsou závody vzrušující. Moto2 je také fantastická, a pak najednou přijde nudná MotoGP. Myslím, že se to musí změnit. Je to nejhorší období od chvíle, co tam jsem. A to je od roku 2000, “ prohlásil Rossi.

Chce to změnit i on. Po sezoně odchází z Ducati zpět do Yamahy a bude opět týmovým kolegou Jorge Lorenza. Ten nyní aspiruje letos na druhý titul v kariéře. Dva závody před koncem zatím vede právě před Pedrosou o třiadvacet bodů.

„Byl to takový sen, a skvělá sázka na to, zkoušet vyhrát s Ducati. Jenže bohužel jsme nenašli tu správnou cestu. Je to pro mě a pro tým velká škoda. Měli jsme pár dobrých závodů, ale ne to, jaké každý očekával. Tu sázku jsme prohráli,“ objasnil své trápení v italské stáji.

A co se jeho týče, byl letos na stupních vítězů dvakrát. Ve Francii a San Marinu za druhá místa.  

„Už mám nějaký věk a nevím, jak ještě budu dlouho závodit. Chci proto pokračovat v MotoGP a závodit s tím nejlepším strojem, který bych mohl mít. Dorazit na okruh s tím, že mám šanci prát se o vítězství. To je asi ten hlavní důvod, proč jsem změnil týmy,“ dodal populární Vale.

Valentino Rossi staví svou Ducati na zadní v jedné z tréninkových jízd na brněnském Masarykově okruhu
Valentino Rossi staví svou Ducati na zadní v jedné z tréninkových jízd na brněnském Masarykově okruhu

Témata:  sport, motorismus, motogp, rossi
 
Články odjinud


Články odjinud