Kornfeil skončil po penalizaci jedenáctý, Abraham potřetí bodoval

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Motocyklista Jakub Kornfeil dojel po penalizaci a startu z 26. místa jedenáctý ve Velké ceně Aragonie. Dařilo se i Karlu Abrahamovi, který na okruhu v Alcaňizu obsadil v kategorii MotoGP 15. místo a potřetí v sezoně bodoval. Závod Moto3 vyhrál Španěl Jorge Martín, který si upevnil vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. V MotoGP ho napodobil krajan Marc Márquez.

Kornfeil měl původně startovat z 12. místa, necelé dvě hodiny před závodem ale jury rozdala 13 jezdcům penalizace za příliš pomalou jízdu v kvalifikaci. Osmička včetně Kornfeilova týmového kolegy Marca Bezzecchiho, Enei Bastianiniho či Nicola Bulegy klesli o 12 míst, český jezdec a další tři byli odsunuti na konec startovního pole a Dennis Foggia musel startovat z boxové uličky.

Domácí favorit Martín, jehož se tresty nedotkly a startoval z pole position, zvítězil před svým největším rivalem Bezzecchim. Třetí dojel Bastianini. Český motocyklista po opatrnějším úvodu v závěru bojoval ve skupince o osmé místo, nakonec skončil těsně za top 10. V celkovém pořadí se přiblížil na rozdíl jediného bodu šestému Gabrielu Rodrigovi, který dvě kola před koncem upadl.

"S dneškem jsem rozhodně spokojený. Na začátku jsem se snažil příliš neriskovat mezi těmi divočáky okolo. Pak to ale došlo do bodu, kdy se vlak začínal trhat, tak jsem musel začít pořádně tahat, abych se posunul dopředu. Jedenácté místo po všech těch problémech není vůbec špatné," řekl Kornfeil, který se navíc musel vyrovnat s bolestivě naraženou pánví z pádu v úvodním tréninku.

Abraham v šampionátu bodoval poprvé od červnové Velké ceny Katalánska, v níž si 13. místem zajel letošní maximum. Patnáctý byl i v úvodní Grand Prix sezony v Kataru.

Úřadující mistr světa Márguez sváděl až do konce na trati souboj se svým největším rivalem Andreou Doviziosem a Itala za sebou udržel. Po šesté výhře v sezoně vede pět závodů před koncem před Doviziosem už o 72 bodů.

Výsledky:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 37:49,030, 2. Bezzecchi (It./KTM) -5,984, 3. Bastianini -6,045, 4. Di Giannantonio (oba It./Honda) -6,095, 5. Ramírez (Šp./KTM) -6,161, 6. Suzuki (Jap./Honda) -6,269, ...11. Kornfeil (ČR/KTM) -10,679.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Martín 191, 2. Bezzecchi 178, 3. Di Giannantonio 150, 4. Bastianini 133, 5. Canet (Šp./Honda) 118, 6. Rodrigo (Arg./KTM) 97, 7. Kornfeil 96.

Moto2: 1. Binder (JAR/KTM) 39:59,247, 2. Bagnaia -1,526, 3. Baldassarri (oba It./Kalex) -2,055, 4. Á. Márquez (Šp./Kalex) -2,396, 5. Schrötter (Něm./Kalex) -5,850, 6. Mir (Šp./Kalex) -6,205.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Bagnaia 234, 2. Oliveira (Portug./KTM) 215, 3. Binder 144, 4. Baldassarri 132, 5. Á. Márquez 126, 6. Mir 124.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:55,949, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0,648, 3. Iannone (It./Suzuki) -1,259, 4. Rins (Šp./Suzuki) -2,638, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -5,274, 6. A. Espargaró (Šp./Aprilia) -9,396, ...15. Abraham (ČR/Ducati) -37,639.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. M. Márquez 246, 2. Dovizioso 174, 3. Rossi (It./Yamaha) 159, 4. Lorenzo (Šp./Ducati) 130, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) 124, 6. Crutchlow (Brit./Honda) 119, ...23. Abraham 5.