Kornfeil skončil na mokré rakouské GP osmý. Abraham získal bod

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Týden po devátém místě na domácím okruhu v Brně dojel Jakub Kornfeil ve Velké ceně Rakouska osmý. Druhý český motocyklista v Moto3 Filip Salač na 19. příčce nebodoval, vítězství se po téměř dvou letech v seriálu mistrovství světa dočkal Ital Romano Fenati.

V MotoGP zvítězil jeho krajan Andrea Dovizioso, který v poslední zatáčce předjel španělského lídra šampionátu Marca Márqueze a po triumfu v úvodním závodě sezony v Kataru si připsal druhou výhru v ročníku. V průběžném pořadí si Dovizioso polepšil na 172 bodů, na Márqueze však stále ztrácí propastných 58 bodů.

Karel Abraham obsadil v královské kubatuře patnáctou příčku a získal bod. Český jezdec bodoval potřetí v sezoně a jeho maximem v dosavadních jedenácti Velkých cenách je čtrnácté místo z Itálie. Patnáctý byl i před měsícem v Německu.

V Moto3 absolvovali jezdci závod ve Spielbergu po ranním dešti z velké části na mokré trati. Kornfeil startoval z páté řady po 16. místě v sobotní kvalifikaci a brzy se dostal na hranu elitní desítky. Od 15. kola se pohyboval na osmé příčce s velkou ztrátou na nejrychlejší a na ní také projel cílem.

Dnešní výsledek je pro rodáka z Kyjova třetím nejlepším umístěním v této sezoně. V červnové Grand Prix v Assenu skončil po penalizaci třetí, v květnu v Jerezu dojel sedmý.

Fenati je v letošním 11. závodu Moto3 již devátým různým vítězem. Za ním dojel Tony Arbolino a italskému hattricku zabránil Brit John McPhee. Novým lídrem MS je dnes šestý další Ital Lorenzo Dalla Porta, jenž španělského vítěze z Brna Aróna Caneta odsunul o bod na stříbrnou pozici. Kornfeil si o místo pohoršil a je desátý.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu:

Moto3: 1. Fenati 37:50,135, 2. Arbolino (oba It./Honda) -1,097, 3. McPhee (Brit./Honda) -1,105, 4. Vietti (It./KTM) -1,120, 5. Ramírez (Šp./Honda) -6,789, 6. Dalla Porta (It./Honda) -7,559, ...8. Kornfeil -17,902, 19. Salač (oba ČR/KTM) -40,668.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Dalla Porta 155 b., 2. Canet (Šp./KTM) 154, 3. Arbolino 113, 4. Antonelli (It./Honda) 105, 5. Ramírez 89, 6. McPhee 84, ...10. Kornfeil 67, 26. Salač 6.

Moto2: 1. B. Binder (JAR/KTM) 37:24,963, 2. A. Márquez (Šp./Kalex) -0,330, 3. Navarro (Šp./Speed Up) -1,839, 4. Baldassarri (It./Kalex) -2,183, 5. Fernández (Šp./Kalex) -3,303, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -4,645.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. A. Márquez 181, 2. Lüthi 138, 3. Navarro 126, 4. Fernández 121, 5. Baldassarri 115, 6. Schrötter (Něm./Kalex) 109.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 39:34,771, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,213, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -6,117, 4. Rossi (It./Yamaha) -7,719, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) -8,674, 6. Rins (Šp./Suzuki) -8,695, ...15. Abraham (ČR/Ducati) -48,109.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. M. Márquez 230, 2. Dovizioso 172, 3. Petrucci (It./Ducati) 136, 4. Rins 124, 5. Rossi 103, 6. M. Viňales 102, ...23. Abraham 4.