Salačovi těsně unikly body. V Alcaňizu dojel šestnáctý, slavil Masiá

Filip Salač v kvalifikaci nenavázal na skvělé páteční tréninky
Český motocyklový závodník Filip Salač na brněnské Grand Prix
Filip Salač se při Velké ceně Štýrska dočkal prvních bodů po restartu sezony Moto3
Filip Salač s otcem Michalem
Filip Salač odstartuje až z 20. místa
Filip Salač odstartuje až z 20. místa
Filip Salač odstartuje až z 20. místa
21
Fotogalerie
ČTK, adl
Moto GP
Začít diskusi (0)

Filipu Salačovi ve Velké ceně Aragonie těsně uniklo třetí bodované umístění v mistrovství světa silničních motocyklů za sebou. Osmnáctiletý český jezdec skončil v Moto3 při výhře domácího Jaumeho Masii šestnáctý. Závod královské MotoGP vyhrál domácí Španěl Álex Rins na suzuki.

Salač měl za sebou v Alcaňizu nejhorší kvalifikaci v sezoně a po startu z 22. místa se celý závod pohyboval v druhé polovině první dvacítky. Po dvanáctých místech z minulých závodů v Barceloně a Le Mans chyběly českému jezdci na hondě alespoň k bodu necelé dvě desetiny sekundy.

„Povedl se mi skvěle start a předjel jsem celou jednu řadu před sebou. Poté jsem se snažil jít co nejvíce dopředu, ale bylo to strašně těžké,“ uvedl Salač v tiskové zprávě. „Opět jsem se nemohl lehce dostávat před soupeře a strašně jsem ztrácel na zadní rovince ze slip streamu. Je to pořád dokola, nevíme co s motorkou, ta nejede tak, jak bych potřeboval. Byl to hodně těžký závod, dal jsem do toho všechno, snažil jsem se dohánět soupeře v zatáčkách, bohužel zde v Aragonu je těch rovinek celkem dost,“ prohlásil jezdec stáje Rivacold Snipers Arbolino.

„Momentálně s týmem nevíme, kam dál v oblasti výkonu motoru, ale i tak doufám, že příští víkend se nám podaří zlepšit,“ řekl jediný český jezdec v mistrovství světa před následující Velkou cenou Teruelu, jež se pojede opět na okruhu v Alcaňizu.

V dramatickém závěru, kdy se závodníci ještě v posledním kole střídali ve vedení, si pro první vítězství v sezoně dojel Španěl Masiá. Druhý skončil Jihoafričan Darryn Binder a poprvé v kariéře zkompletoval stupně vítězů jiný domácí jezdec Raúl Fernández. V čele MS zůstal čtyři závody před koncem dnes sedmý Španěl Albert Arenas.

V MotoGP odolal Rinsv závěrečných kolech útokům krajana Álexe Márqueze na hondě a v desátém závodě sezony je osmým letošním vítězem. Třetí dojel jeho týmový kolega Joan Mir a jako první jezdec Suzuki od roku 2000, kdy se to podařilo Kennymu Robertsovi, se dostal v nejsilnější třídě do vedení v šampionátu. Třiadvacetiletý Španěl paradoxně ve vyrovnané sezoně ještě na vítězství nedosáhl.

Závod se vůbec nepovedl dosavadnímu lídrovi šampionátu Fabiu Quartararovi. Francouz na yamaze sice startoval z pole position, ale obsadil až nebodované osmnácté místo a v průběžném pořadí klesl šest bodů za Mira. Do konce sezony zbývají čtyři závody.

V třídě Moto2 si dojel pro druhé vítězství za sebou Brit Sam Lowes s velkým čtyřsekundovým náskokem před Italem Eneou Bastianinim. V hodnocení MS je pořadí opačné, Bastianini vede před Lowesem o dva body. Oba vytěžili z pádu dosavadního lídra Lucy Mariniho, jenž závod nedokončil a klesl na třetí pozici. Na Bastianiniho ale nevlastní bratr Valentina Rossiho ztrácí jen pět bodů.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 37:45,009, 2. D. Binder (JAR/KTM) -0,091, 3. Fernández (Šp./KTM) -0,196, 4. Fenati (It./Husqvarna) -0,327, 5. McPhee (Brit./Honda) -0,368, 6. Alcoba (Šp./Honda) -0,385, ...16. Salač (ČR/Honda) -11,172.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 15 závodů): 1. Arenas (Šp./KTM) 144, 2. Ogura (Jap./Honda) 131, 3. Vietti (It./KTM) 126, 4. Arbolino (It./Honda) 115, 5. McPhee 109, 6. Masiá 108, ...21. Salač 20.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 39:33,202, 2. Bastianini (It./Kalex) -4,195, 3. Martín (Šp./Kalex) -4,340, 4. Dixon (Brit./Kalex) -9,298, 5. Gardner (Rak./Kalex) -14,765, 6. Ramírez (Šp./Kalex) -15,130.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 15 závodů): 1. Bastianini 155, 2. Lowes 153, 3. Marini 150, 4. Bezzecchi (oba It./Kalex) 130, 5. Martín 95, 6. Nagašima (Jap./Kalex) 79.

MotoGP: 1. Rins (Šp./Suzuki) 41:54,391, 2. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,263, 3. Mir (Šp./Suzuki) -2,644, 4. Viňales (Šp./Yamaha) -2,880, 5. Nakagami (Jap./Honda) -4,570, 6. Morbidelli (It./Yamaha) -4,756.

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 14 závodů): 1. Mir 121, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) 115, 3. Viňales 109, 4. Dovizioso (It./Ducati) 106, 5. Nakagami 92, 6. Morbidelli 87

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Video placeholder
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari • iSport TV
Začít diskuzi