21. srpna 2016 • 13:53

Rallye v Německu ovládl šampion Ogier, vrátil se na vítěznou vlnu

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Německou rallye vyhrál úřadující mistr světa Francouz Sébastien Ogier a po šesti závodech se dočkal vítězství. I když sezonu začal skvěle, od třetího podniku v Mexiku chyběl na nejvyšším stupni. Dočkal se až na asfaltových silnicích v okolí Trevíru, díky čemuž se přiblížil čtvrtému titulu. Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport skončil devátý, v hodnocení kategorie WRC2 byl druhý.

"Vyhrávání už mi chybělo a dost jsem se načekal," přiznal Ogier, dvaatřicetiletý favorit za volantem Volkswagenu. "Je to skvělý výsledek i s ohledem na vývoj šampionátu. Byla to vzrušující bitva s Andreasem (Mikkelsenem), Thierrym (Neuvillem) a Danim (Sordem). Musel jsem hodně tlačit na pilu, abych je porazil," dodal.

Ogier se dostal do čela v sobotní druhé etapě, kterou poznamenala nehoda a zranění jeho krajanů Stéphana Lefebvrea a Gabina Moreaua. Do dnešních závěrečných čtyř erzet vstupoval s více než půlminutovým náskokem, z nějž v cíli zbylo 20 sekund.

Stříbrnou pozici dnes ztratil Ogierův norský kolega Andreas Mikkelsen a dojel až čtvrtý. Souboj o stříbro mezi piloty Hyundaie vyhrál Španěl Dani Sordo před Belgičanem Thierrym Neuvillem.

Po deváté z 13 soutěží vede Ogier pořadí MS o 59 bodů před Mikkelsenem. Po zrušené rallye v Číně kvůli následkům záplav se další pojede až na konci září na Korsice.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 18 rychlostních zkouškách):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:00:26,7, 2. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -20,3, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -20,4, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -27,2, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:34,8, 6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Foesta RS) -4:21,2, ...9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:44,2.

Průběžné pořadí MS (po 9 ze 13 závodů): 1. Ogier 169 b., 2. Mikkelsen 110, 3. Paddon 94, 4. Neuville 94, 5. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R) 89, 6. Sordo 86, ...14. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 12, 22. Kopecký 3.