VIDEO: Fantastický skok Piláta. Na motorce přeskočil letadlo | iSport.cz
31. ledna 2012 • 09:19

VIDEO: Fantastický skok Piláta. Na motorce přeskočil letadlo

Autor: ivp
Petr Pilát přeskakuje letící letadlo.
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce přivézt Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce přivézt Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to kombinace šílenosti i odvahy. Od každého trochu. Tak vyznívá poslední kousek českého freestylového motocyklisty Petra Piláta, který naposledy absolvoval v Mexiku skok přes letící letadlo. A ještě přitom stihl vyšvihnout ukázkový backflip.Letěl na motorce vzhůru nohama, když ho v tu chvíli podletělo sportovní letadlo. „Prostě šílená věcička,“ smál se Petr Pilát, když na letišti v mexickém Pueblu absolvoval další ze série svých bláznivých triků.

Domluvil se s kolegou Kirbym Chamblissem, sedl na motorku a v domluvenou chvíli vyjel na připravenou rampu, přičemž nízko letícího akrobatického pilota přeskočil. Navíc ještě backflipem, tedy trikem, kdy závodník udělá ve vzduchu salto.

VIDEO: Backflip přes letící letadlo.


„Jsem šťastný. Aby ne, pořád žiju,“ žertoval Pilát. „Bylo to fascinující a jsem rád, že jsme to zvládli,“ vyznával se.

Pilát, který už jezdí freestyle motokros od dětství je jedním z nejznámějších českých závodníků. Dokonce má i své místo v Guinessově knize rekordů, když se ve čtrnácti letech stal nejmladším člověkem v historii,který skočil backflip.

Několikrát se již účastnil i prestižního podniku Red Bull X-fighters. Skok přes letadlo navíc není jeho jedinou bláznovinou. V roce 2009 dokonce absolvoval stejný trik v pražské O2 Aréně s tehdejším premiérem Pavlem Bémem.

VIDEO: Backflip s Pavlem Bémem.


„Když se mi to zpětně vrací, tak to bylo hodně přepísklý. Neměli jsme nic natrénováno a jeli rovnou. Pan Bém měl strach, ale to já taky. O něj. Myslel jsem, že kvůli tomu dostanu od mamky přes hubu,“ prozradil s úsměvem Pilát.

Velký rozhovor s Petrem Pilátem a Liborem Podmolem čtěte v dnešním deníku Sport

 
Články odjinud


Články odjinud