Podmol je třetí v celkovém hodnocení MS ve freestyle motokrosu | iSport.cz
18. listopadu 2018 • 19:48

Podmol je třetí v celkovém hodnocení MS ve freestyle motokrosu

Autor: ČTK
Freestylový motokrosař Libor Podmol skončil třetí v závěrečném závodu mistrovství světa v čínském Šen-čenu a stejnou příčku vybojoval také celkově.
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0 Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0
Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth
VŠECHNA VIDEA ZDE

Freestylový motokrosař Libor Podmol skončil třetí v závěrečném závodu mistrovství světa v čínském Šen-čenu a stejnou příčku vybojoval také celkově. Druhý v závodě skončil jiný český jezdec Petr Pilát. Mistrem světa se popáté stal Španěl Maikel Melero, jenž celkový triumf potvrdil vítězstvím v Šen-čenu.Podmol získal už devátou medaili ze světového šampionátu, což je sbírka, kterou se nemůže pochlubit žádný jiný jezdec. "S výsledkem jsem velice spokojený. Je krásné, když člověk může sbírat medaile. Navíc v letošním roce to bylo velmi vyrovnané. Jsem rád, že dlouhodobě patřím k nejlepším," uvedl v tiskové zprávě Podmol, jenž byl loni druhý.

"Myslím, že v příštím roce budu určitě schopný bojovat o titul. Plánuji, že zapojím nové triky do sestavy," dodal mistr světa z roku 2010 Podmol, který začátkem měsíce na FMX Gladiator Games v Praze předvedl dvojité salto. "Uvidím, zda ho budu pravidelně dávat také na hlínu, nebo se zaměřím spíše na jiné triky. Hodně bodovaná jsou také salta vpřed," řekl.

V kvalifikaci na poslední závod sezony v Šen-čenu těžce havaroval druhý muž průběžného pořad Luc Ackerman. Němec vyvázl bez zranění, ale o titulu pro Melera bylo rozhodnuto.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud