18. července 2023 • 18:45

Autodrom v Mostě přivítá nejrychlejší motocykly. MS Superbiků je za rohem

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
Génius Lauko. Famózní přihrávkou zpoza branky přihrál spoluhráči na gól proti Vegas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tisíce fanoušků se na konci července opět sjedou do Mostu, aby byly svědky mistrovství světa motocyklů kategorie Superbike. V loňském roce si na sever Čech našlo cestu téměř 40 tisíc příznivců a organizátoři dělají vše pro to, aby letos tuto hranici pokořili. Lákavé ceny vstupenek i bohatý doprovodný program, který bude založen na interakci s diváky. I to slibují pořadatelé MS, které 28.-30.7. opět ovládne Most.Kategorie Superbike slibuje opravdu napínavou podívanou. Jedná se totiž a nejvyšší a nejrychlejší třídu závodů sériových silničních motocyklů. V Mostě se konkrétně pojedou kategorie WorldSSP300, WorldSSP a královská WorldSBK. Mimo samotné závody pořadatelé slibují i bohatý doprovodný program. I díky němu by se chtěli přehoupnout přes hranici 40 tisíc návštěvníků.

„Letos se pojedou Superbiky v Mostě potřetí a věříme, že se nám podaří přilákat opět ještě více návštěvníků. Snažíme se divákům vycházet maximálně vstříc, neustále pracujeme na zlepšování našich služeb, abychom dokázali nabídnout zajímavý víkend fanouškům i celým rodinám,“ prozradil Josef Zajíček, předseda představenstva společnosti Autodrom Most.

Součástí programu je i novinka, tzv. Bike Parade, díky které se mohou fanoušci motocyklů společně po Autodromu projet. Stačí si pouze zarezervovat parkování přímo v areálu. Nebude chybět ani autogramiáda, pódiová show nebo možnost podívat se do paddocku či zázemí týmů, a být tak celému dění co nejblíže.

Závodit budou samozřejmě i čeští jezdci. Nejžhavějším želízkem v ohni bude pro tuzemské fanoušky bezpochyby Petr Svoboda, jenž je v třídě SSP300 o jediný bod druhý v pořadí šampionátu, v Mostě tak bude bezesporu usilovat o titul mistra světa. V královské třídě WSBK se bude naopak nejmladší jezdec startovního pole Oliver König snažit o co nejlepší umístění před domácím publikem. Jména ostatních českých závodníků, kteří budou startovat na tzv. divokou kartu, budou oznámena před závodem.

Krok vstříc udělali pořadatelé i při nacenění vstupného. To základní jednodenní je o polovinu levnější, než v minulých letech – tedy za 750 korun. Dvojnásobná je hodnota lístku, který umožňuje právě i přístup do zákulisí a paddocku. Základní vstupné na celý víkend vyjde na 1500, jeho vylepšená varianta pak na necelé tři tisíce. Zájemci o VIP vstupenky si musí připravit téměř šest tisíc.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud